Program PROM
Program PROM – krótkookresowa wymiana akademicka umożliwia studentom i pracownikom uczelni zdobycie wiedzy i umiejętności w środowisku międzynarodowym, które uczestnik mobilności może wykorzystać w różnych momentach rozwoju kariery zawodowej. Ułatwia on również polskim uczelniom i jednostkom naukowym nawiązywanie i zacieśnianie współpracy z instytucjami z zagranicy.
Program stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych naborów realizowanych ze środków PO WER. Nowością jest możliwość oferowania stypendiów również dla studentów studiów I i II stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.
W PROM przewiduje się finansowanie krótkookresowych mobilności, służących podnoszeniu kompetencji osób studiujących, doktorantów i doktorantek, osób z kadry akademickiej, tj.:
- aktywny udział w konferencji za granicą (wystąpienie, w tym udział w sesji posterowej),
- pozyskanie materiałów do pracy doktorskiej, artykułu naukowego,
- udział w szkole letniej, szkole zimowej,
- wykonanie pomiarów z wykorzystaniem unikatowej aparatury, testowanie aparatury badawczej, unikalnego instrumentarium artystycznego,
- udział w krótkich formach kształcenia, tj. kursach w tym intensywnych zaliczanych do procesu kształcenia, warsztatach, stażach zawodowych lub stażach przemysłowych, wizytach studyjnych, w tym również realizowanych u przedsiębiorców,
- wykonanie kwerend archiwalnych lub bibliotecznych,
- prowadzenie zajęć dydaktycznych,
- udział w przygotowaniu międzynarodowego wniosku grantowego.
Wyjazdy i przyjazdy stypendialne będą trwały od 5 do 30 dni. Wszystkie aktywności będzie można zrealizować w formule stacjonarnej, zdalnej i mieszanej.
Program PROM – krótkookresowa wymiana akademicka jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn. „Krótkookresowa wymiana akademicka sposobem na podniesienie jakości kształcenia w instytucjach szkolnictwa wyższego i nauki” o numerze FERS.01.05-IP.08-0218/23.(Projekty FERS).
Osoby do kontaktu:
Anna Balcerzak-Raczyńska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
+48 451 058 643