Do podstawowych zadań NAWA należy inicjowanie i realizowanie działań wspierających proces umiędzynarodowienia polskich uczelni i jednostek naukowych. Pomocą w realizacji tego zadania będą programy wspierające przede wszystkim nawiązywanie międzynarodowych partnerstw, rozwijanie potencjału uczelni pod kątem oferowanych programów, jak też przygotowania organizacyjnego w zakresie umiędzynarodowienia.
Projekty współfinansowane w ramach POWER:
Tytuł projektu: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej
Celem projektu jest wsparcie zdolności instytucjonalnej i funkcjonowania Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. Działania w projekcie obejmują opracowanie standardów funkcjonowania NAWA, tworzenie sieci współpracy, podnoszenie kompetencji i kwalifikacji kadry.
Projekt jest realizowany w okresie styczeń 2018 roku – grudzień 2020 roku.
Budżet projektu wynosi 4 499 988,50 złotych, z czego 3 792 590,30 złotych stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Tytuł projektu: Podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy – Welcome to Poland
Celem projektu jest wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez podniesienie kompetencji kadry akademickiej i potencjału instytucji w przyjmowaniu osób z zagranicy, przygotowanie organizacyjne miejsca dedykowanego obsłudze studentów i kadry zagranicznej oraz rozwijanie działań związanych z internacjonalizacją w domu. Kluczowym działaniem będzie również kształtowanie postaw otwartości i tolerancji w środowisku akademickim i otoczeniu społecznym uczelni.
Projekt jest realizowany w okresie styczeń 2018 roku – marzec 2022 roku.
Budżet projektu wynosi 33 333 333,00 złotych, z czego 28 093 333,05 złotych stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Tytuł projektu: Międzynarodowa wymiana stypendialna doktorantów i kadry akademickiej
Celem projektu jest stworzenie mechanizmu wsparcia finansowego programów wymiany stypendialnej adresowanych do doktorantów i kadry akademickiej. Programy te umożliwiać będą wzięcie udziału w krótkich formach kształcenia (trwających od 5 do 30 dni), których celem jest podniesienie kompetencji i kwalifikacji. Projekt przyczyni się do poprawy dostępności międzynarodowych programów kształcenia i zwiększy mobilność kadr zarówno zakresie wyjazdów przedstawicieli polskich uczelni i instytucji naukowych za granicę, jak i przyjazdów stypendystów do Polski, w tym osób pochodzących spoza UE.
Projekt jest realizowany w okresie styczeń 2018 roku – marzec 2021 roku.
Budżet projektu wynosi 66 646 516,20 złotych, z czego 56 169 683,85 złotych stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
Tytuł projektu: Wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni poprzez tworzenie i realizację międzynarodowych programów studiów
Celem projektu jest wsparcie zdolności instytucjonalnej polskich uczelni i jednostek naukowych prowadzących kształcenie poprzez tworzenie i realizację wysokiej jakości wspólnych studiów II. stopnia prowadzących do uzyskania wspólnego lub podwójnego dyplomu oraz wzrost umiędzynarodowienia szkół doktorskich, a także zwiększenie atrakcyjności polskich uczelni wśród studentów i doktorantów z zagranicy poprzez ciekawą ofertę programową.
Projekt jest realizowany w okresie wrzesień 2018 roku – grudzień 2023 roku.
Budżet projektu wynosi 51 388 888,99 złotych, z czego 43 310 555,64 złotych stanowią środki z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W ramach projektu realizowane są trzy programy NAWA:
- Program Tworzenie wspólnych programów studiów II stopnia
- Program Realizacja wspólnych programów studiów II stopnia
- Program STER – Stypendia doktorskie dla cudzoziemców
Przewiń do góry