Kurs Romański - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Realizacja Kursu Romańskiego 2018 była kontynuacją corocznego wydarzenia organizowanego dotychczas przez MNiSW. Kurs Romański 2018 trwał trzy tygodnie – od 5 do 25 lutego 2018 r. i uczestniczyło w nim 35 studentów lektoratów języka polskiego i polonistyk zagranicznych ośrodków akademickich z Włoch, Hiszpanii, Belgii (Walonii), Mołdawii, Rumunii, Portugalii i Maroka.

Organizatorem Kursu Romańskiego 2018 była Szkoła Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Oprócz nauki języka na różnych poziomach i wykładów prezentujących historię Polski i polską kulturę uczestnicy kursu wzięli udział w zajęciach kulturowych: wycieczkach (np. do Wieliczki, Oświęcimia i Zakopanego) oraz wydarzeniach kulturalnych (m.in. warsztatach, grze miejskiej, koncertach, spotkaniach integracyjnych).

Uczestnicy kursu mieli także możliwość wyboru dodatkowych zajęć poświęconych określonemu obszarowi słownictwa (np. językowi prawniczemu czy medycznemu) oraz udziału w konsultacjach indywidualnych.

Udział w kursie był bezpłatny dla jego uczestników, pokrywali oni tylko koszty podróży do Polski i z powrotem do kraju pochodzenia.

Blog stworzony przez uczestników Kursu Romańskiego 2018: http://romanskikrakow.blogspot.com/?m=1

 

 

Formularz - jedynie dla osób wskazanych przez polskie placówki dyplomatyczne na podstawie umów dwustronnych i porozumień

Please enter the password to see the content

 

Ankieta PL

Ankieta EN

Udostępnij

Menu