Stypendyści NAWA uczestniczyli w Letnim kursie języka i kultury polskiej we Wrocławiu - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W dniach 1-29 lipca 2019 na Uniwersytecie Wrocławskim w Szkole Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców odbył się Letni kurs języka i kultury polskiej finansowany w ramach Programu NAWA upowszechniającego język polski. Ponad 70 uczestników - stypendystów NAWA - przez miesiąc uczestniczyło w zajęciach językowych, a także w wykładach i zajęciach wprowadzających w polską kulturę i historię. 

W kursie zorganizowanym we Wrocławiu udział wzięli uczestnicy z Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Bułgarii, Chin, Czech, Indii, Indonezji, Kazachstanu, Korei Południowej, Maroko, Serbii, Tajwanu, Ukrainy, Mołdawii, Rosji, Słowacji, Turcji oraz Węgier. Poza zajęciami w salach wykładowych kursanci mieli okazję zapoznawać się z polską kinematografią podczas seansów organizowanych w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego zaś dla chętnych odbywały się także zajęcia muzyczne – wspólnymi siłami uczestnicy przygotowali m.in. program muzyczny na zakończenie kursu. W programie znalazły się również warsztaty dziennikarskie oraz zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem.

Pełna relacja fotograficzna z kursu znajduje się na naszym profilu Flickr

Letnie kursy języka i kultury polskiej to intensywne kursy wakacyjne będące okazją do nauki języka, a także do spotkania z polską kulturą i historią. Odbywają się przez całe wakacje w różnych ośrodkach akademickich w Polsce: w Lublinie na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, w Gdańsku na Akademii Języka Polskiego, Poznaniu na Uniwersytecie Adama Mickiewicza, Toruniu na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika, Siedlcach na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym oraz w Cieszynie na Uniwersytecie Śląskim. W sumie w 2019 roku w kursach weźmie udział około 650-700 osób.

Jednym z głównych celów NAWA jest promocja języka polskiego. Cel ten jest realizowany między innymi przez organizowanie letnich kursów języka i kultury polskiej, w trakcie których uczestnicy kursów mogą intensywnie uczyć się polskiego (ok. 20 godzin zajęć w tygodniu), rozmawiać po polsku na zajęciach i poza nimi (na ulicy, w restauracji, w trakcie spotkań z Polakami), zwiedzać różne miasta w Polsce, integrować się z innymi zagranicznymi studentami, realizować wspólnie projekty.

 

DSC02049

 

DSC02399

 

DSC02083

 

DSC02384

 

DSC03038

 

DSC03087

Udostępnij