Promocja polskiego szkolnictwa wyższego na Litwie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polska oferta szkolnictwa wyższego jest promowana podczas największych edukacyjnych targów na Litwie - Studijos 2018, gdzie NAWA wraz z Instytutem Kultury Polskiej w Wilnie zorganizowała narodowe stoisko w ramach kampanii "Ready, Study, GO! Poland". Podczas trzydniowych targów polskie uczelnie i instytucje mają okazję zaprezentować swoją ofertę eduacyjną oraz nawiązać kontakty z lokalnymi instytucjami działającymi w obszarze szkolnictwa wyższego. W polskiej delegacji znalazły się prestiżowe uczelnie i instytucje: Uniwersytet Jagielloński, Study in Poznań, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie.

Stoisko odwiedziła Ambasador RP na Litwie, Pani Urszula Doroszewska oraz dyrektor Instytutu Polskiego w Wilnie, Pan Marcin Łapczyński. Jednym z wydarzeń towarzyszących targom było spotkanie z młodzieżą polskiego pochodzenia zorganizowane przez NAWA oraz Ambasadę RP na Litwie. Przedstawiciele NAWA opowiedzieli o nowym programie dla Polonii oraz o ofercie stypendialnej.

„NAWA została powołana w obliczu dynamiki zmian i możliwości globalnej nauki, globalnego wykształcenia wyższego, globalizacji tych procesów. Nasza agencja zajmuje się wymianą międzynarodową naukowców, profesorów, studentów. W tym studentów Polaków, którzy mieszkają rozsiani po świecie, a chcieliby studiować w języku polskim, skorzystać z bardzo nowoczesnych uczelni, laboratoriów oraz uniwersytetów polskich.” – mówiła Anna Chylak, kierownik komunikacji i promocji NAWA. Podczas spotkania przedstawiciele uczelni mieli okazję przedstawić młodzieży swoją ofertę edukacyjną oraz zachęcić ich do przyjazdu na studia do Polski. Targi odbywające się w Litexpo trwają od 8 do 10 lutego 2018 r.

litexpo studia za granica 2087litexpo studia za granica 2087

litexpo studia za granica 2039

litexpo studia za granica 2120

28033367 10215251584753026 373409126 o

litexpo studia za granica 2083

fot. Roman Niedźwiecki

Studia w polsce DKP 0007

fot. Joanna Bożerodska 

Udostępnij

Menu