Wizyta Wicepremiera Gowina w NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

6 listopada - z okazji pierwszego roku działalności NAWA - gościliśmy w naszej siedzibie przy ul. Polnej w Warszawie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina wraz z sekretarzem stanu w MNiSW Piotrem Dardzińskim. W tym intensywnym okresie udało nam się nie tylko stworzyć instytucję zatrudniającą ponad 70 specjalistów, przeprowadzić do właściwej siedziby, uruchomić nabory do 23 programów, zorganizować polskie stoiska promocyjne w 22 krajach, otworzyć lektoraty języka polskiego w Hanoi, Bochum i Ułan Bator, stworzyć bazę ok. 2000 polskich i zagranicznych ekspertów oceniających wnioski, uwierzytelnić ponad 4000 dokumentów, ale także sprawić, że hasło NAWA kojarzy z umiędzynarodowieniem szkolnictwa wyższego i nauki w Polsce.

W sali konferencyjnej przy Polnej cały zespół NAWA przyjął Pana Ministra, gdzie Dyrektor Łukasz Wojdyga przeprowadził dla gości prezentację na temat roku działalności Agencji. Poza gratulacjami i życzeniami z okazji 1. rocznicy znalazł się także czas na rozmowy o sprawach, które stanowią ważne i nieraz trudne aspekty naszej aktywności w zakresie polityki umiędzynarodowienia szkolnictwa wyższego i nauki.

Pan Minister miał okazję podczas oficjalnej wizyty zobaczyć wnętrza Agencji wraz z reprezentacyjną recepcją, gdzie Hanna Reczulska, Kierownik Pionu Wykształcenia i Uwierzytelniania Dokumentów, opowiedziała o tym, jak wyglądają wizyty polskich i zagranicznych studentów w NAWA. Także Pion Programów dla Naukowców miał zaszczyt gościć przedstawicieli Ministerstwa w swoich biurach – Kierownik Agnieszka Stefaniak-Hrycko przedstawiła jak wygląda codzienna praca specjalistów w zespole i jak kształtują się wyniki pierwszego naboru do Programu Polskie Powroty. Malwina Górecka, kierownik zespołu ds. promocji szkolnictwa wyższego za granicą w Pionie Komunikacji i Promocji zaprezentowała z kolei dotychczas zrealizowane targi zagraniczne i przedsięwzięcia w zakresie promocji zagranicznej polskich uczelni. O wizycie Ministra Gowina w NAWA napisała m.in. portal PAP Nauka w Polsce.

Na koniec wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie z naszymi gośćmi. Liczymy na kolejny rok sukcesów i dziękujemy wszystkim naszym partnerom za wsparcie!

 

DSC 0080

 

DSC 0096

 

DSC 0131

 

DSC 0158

 

DSC 0157

 

 DSC 0355

DSC 0315

 

DSC 0395

 

IMG 3838

 

 

Udostępnij

Menu