Komunikat Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej w sprawie koronawirusa - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W związku z komunikatami Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotyczącymi zagrożenia epidemiologicznego, które występuje w Chinach, Korei Południowej, Włoszech (w szczególności regionach Lombardia, Wenecja Euganejska, Piemont, Emilia Romania), Iranie, Japonii, Tajlandii, Wietnamie, Singapurze i Tajwanie, Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej rekomenduje rozważenie możliwości przełożenia planowanych wyjazdów do instytucji akademickich i naukowych w wyżej wymienionych rejonach świata.

W przypadku możliwości zmiany terminu pobytu prosimy o niezwłoczne przekazywanie do NAWA akceptacji ośrodków goszczących, co umożliwi sprawne aneksowanie umów.

W przypadku poniesienia kosztów podróży do krajów objętych zagrożeniem epidemiologicznym prosimy o kontakt z opiekunami projektów w celu stwierdzenia zaistnienia przesłanki „siły wyższej” określonej w umowach zawartych z NAWA. W zaistniałych sytuacjach prosimy o przesłanie szczegółowego uzasadnienia odwołania wyjazdów i przyjazdów oraz udokumentowanych prób odzyskania poniesionych kosztów.

Osoby planujące podróż do innych krajów, w których wystąpiły przypadki koronowirusa, proszone są o bieżące śledzenie komunikatów na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego (https://gis.gov.pl/kategoria/aktualnosci/)  i zaleceń dla podróżujących na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych (https://www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych).

Polecamy zapoznanie się z komunikatami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego:

Zdjęcie: ©cendeced-stock.adobe.com

Udostępnij