dr hab. prof. nadz. Katarzyna Starowicz-Bubak - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Katarzyna Starowicz-Bubak, dr hab., prof. nadz., neurofarmakolog, tytuł doktora nauk medycznych uzyskała na Uniwersytecie w Utrechcie, a doktora habilitowanego nauk medycznych w dyscyplinie biologia medyczna na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Jagiellońskiego-Collegium Medicum. Odbyła staże zawodowe w Berlinie, Utrechcie, Neapolu, członek rady wydawniczej (editorial board) m.in. British Journal of Pharmacology, członek licznych towarzystw naukowych w tym International Cannabinoid Research Society (ICRS) i Inyternational Association for the Study of Pain (IASP). Kierownik Zakładu Neurochemii w Instytucie Farmakologii PAN.

Specjalizuje się w strategiach leczenia bólu przewlekłego, zwłaszcza w podnoszeniu skuteczności leczenia bólu neuropatycznego oraz bólu związanego z osteoartrozą, przez ukierunkowanie terapii na endogenny układ kanabinoidowy. Prezes Klubu Stypendystów FNP na kadencję 2017-2019. Laureatka programu Powroty/Homing Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, stypendium habilitacyjnego L’Oréal Polska dla Kobiet i Nauki w 2012 r. i Nagrody NCN w 2016 r.

Udostępnij