prof. Marek Konarzewski - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Prof. Marek Konarzewski jest pracownikiem Instytutu Biologii Uniwersytetu w Białymstoku oraz Wydziału Artes Liberales Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1991-93 był stypendystą Uniwersytetu Kalifornijskiego  w Los Angeles, gdzie pracował z zespole Jareda Diamonda. Zainteresowania naukowe prof. Konarzewskiego koncentrują się wokół zagadnień z pogranicza ekologii ewolucyjnej, fizjologii i genetyki ptaków i ssaków. W 2017 r. sumptem FNP ukazała przewodnik „Ameryka dla postdoków” współautorstwa prof. Konarzewskiego, a wcześniej książka poświęcona ewolucji ludzkiej diety („Na początku był głód”, PIW) oraz dwa albumy fotograficzne o Dolinie Biebrzy.

Od 2010 r. prof. Konarzewski jest członkiem korespondentem PAN. W latach 2008-13 pełnił funkcję radcy-ministra ds. wymiany naukowo-technologicznej w Ambasadzie RP w Waszyngtonie. W 2017 r. objął nowo utworzone stanowisko doradcy Ministra Spraw Zagranicznych ds. nauki i technologii.

Udostępnij

Informujemy, iż w dniach 28-29 września kancelaria Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej będzie nieczynna. 

Prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.