19 lutego - Dzień Nauki Polskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polscy naukowcy od wieków zmieniają świat, a międzynarodowa współpraca jest obecnie kluczowa dla rozwoju nauki. Dziś, w Dniu Nauki Polskiej, warto pamiętać, że możemy być dumni ze swoich rodaków, mając przy tym świadomość, że wiedza nie zna granic! 

"Z wielką radością uczestniczę w tym wyjątkowym święcie, które jest okazją do wyrażenia najwyższego uznania dla osiągnięć polskich badaczy i wynalazców. Zarówno dla tych, którzy na przestrzeni lat swymi dokonaniami wpływali na historię polskiej i światowej nauki, ale i dla współczesnych, którzy z odwagą, pasją i talentem kontynuują naukową misję wybitnych Polaków i odkrywają nowe horyzonty w nauce" - napisał minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Marcin Kulasek w liście do przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższegodo przedstawicieli świata nauki i szkolnictwa wyższego. Zachęcamy również do obejrzenia filmu przygotowanego przez Ministerstwo na tę okazję:

 

Dzisiaj, już po raz szósty odbędzie się Gala Nauki Polskiej w Toruniu, podczas której wybitni przedstawiciele i przedstawicielki świata nauki i szkolnictwa wyższego odbiorą Nagrody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w pięciu kategoriach: w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz za całokształt dorobku. Na uroczystości Agencję będzie reprezentował dyrektor NAWA, dr Wojciech Karczewski.

Dzień Nauki Polskiej upamiętniający dorobek polskich naukowców i ich wkład w rozwój światowej nauki został ustanowiony w 2020 roku i przypada 19 lutego, w rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika. Ten międzynarodowy wpływ osiągnięć polskich naukowców - w tym teorii heliocentrycznej Kopernika - na rozwój ogólnoświatowej nauki pokazuje jak ważny jest aspekt internacjonalizacji w kontekście nauki i szkolnictwa wyższego. Cieszymy się, że jako Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej mamy swój wkład w umiędzynarodowienie polskiej nauki. Dołączcie do nas!

Udostępnij