NAWA w ramach kampanii Ready, Study, GO! Poland wzięła udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach z instytucjami szkolnictwa wyższego w Meksyku. Zainteresowanie studiami w Polsce wśród Meksykańskich studentów wzrasta, w semestrze 2017/2018 było ich o 25% wiecej niż w semestrze 2016/2017. NAWA posiada interesującą ofertę stypendialną dla studentów z Meksyku w ramach programu im. Ignacego Łukasiewicza, a naukowcy z tego kraju mogą przyjechać do Polski w ramach programu im. Ulama. Również inne polskie instytucje szkolnictwa wyższego zacieśniają współpracę z Meksykiem. W roku 2018, KRASP podpisał porozumienie o współpracy ze swoim meksykańskim odpowiednikiem - ANUIES, a na jednej z najlepszych meksykańskich uczelni - UNAM utworzono katedrę studiów nad Polską. Polskie uczelnie chętnie nawiązują współpracę z meksykańskimi, czego przykładem jest Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Jagielloński czy Politechnika Krakowska.
NAWA w ramach kampanii Ready, Study, GO! Poland wzięła udział w targach edukacyjnych Expo Estudiante, a stoisko polskie odwiedził Ambasador RP w Meksyku, Pan Maciej Ziętara. Uczestnicy targów mogli uzyskać informacje na temat studiów w Polsce, kursów języka polskiego, stypendiów, a także oferty NAWA kierowanej do zagranicznych naukowców.
W programie misji edukacyjnej znalazły się spotkania z takimi instytucjami jak: ANUIES, AMEXID (agencją, która współpracuje z NAWA w związku z wymianami bilateralnymi), z agencją zajmującą się nauką - CONOCYT, a także z uczelniami UNAM oraz z Center for Research and Advanced Studies of the National Polytechnic Institute - CINESTAV. Dodatkowo przedstawiciele NAWA spotkali się w Ministerstwie Edukacji z Dyrekcją ds. akredytacji i uznawalności, a już wkrótce na stronie NAWA w zakładce uwierzytelnianie znajdą się informacje o dokumentach i systemie edukacji w Meksyku.
NAWA zorganizowała również spotkanie z udziałem absolwentów polskich uczelni oraz polskich naukowców, na które zaproszenie przyjął Ambasador RP w Meksyku. W spotkaniu wzięło udział okołu 50 absolwentów polskich uczelni, a część z nich jest również zainteresowana przyjazdem do Polski na studia magisterskie.