Już po raz piąty Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej będzie obecna na targach i konferencji EAIE – tym razem w Tuluzie. Udział w tym wydarzeniu to istotny krok w promocji polskiego szkolnictwa wyższego i nawiązywaniu współpracy międzynarodowej w obszarze szkolnictwa wyższego. Dzięki aktywnemu uczestnictwu NAWA, FRSE i towarzyszącym im uczelniom Polska ma szansę zwiększyć swoją rozpoznawalność jako atrakcyjne miejsce do studiowania i prowadzenia badań naukowych.
NAWA od początku swojego istnienia aktywnie promuje polskie szkolnictwo wyższe na arenie międzynarodowej. Jej udział w tegorocznej edycji EAIE (Europejskie Stowarzyszenie na rzecz Międzynarodowej Edukacji) w Tuluzie stanowi istotny krok ku dalszemu rozwojowi międzynarodowej współpracy edukacyjnej i naukowej. Wydarzenie będzie odbywać się w jednym z najważniejszych ośrodków akademickich we Francji, a partnerem polskiego stoiska w Tuluzie będzie Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji. W dniach 18-20 września na naszym stoisku (D23) będzie można spotkać się z przedstawicielami aż 39 polskich uczelni z całego kraju:
- Akademia Górniczo-Hutnicza
- Akademia Leona Koźmińskiego
- Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu
- Akademia WSB
- Akademia Wymiaru Sprawiedliwości
- Collegium Civitas
- Gdański Uniwersytet Medyczny
- Politechnika Białostocka
- Politechnika Łódzka
- Politechnika Opolska
- Politechnika Poznańska
- Politechnika Śląska w Gliwicach
- Politechnika Wrocławska
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
- Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
- Uczelnia Łazarskiego
- Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
- Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
- Uniwersytet Gdański
- Uniwersytet Jagielloński
- Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum
- Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie
- Uniwersytet Łódzki
- Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
- Uniwersytet Medyczny w Łodzi
- Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
- Uniwersytet Opolski
- Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
- Uniwersytet SWPS
- Uniwersytet Śląski w Katowicach
- Uniwersytet Warszawski
- Uniwersytet Wrocławski
- Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu
- Warszawska Wyższa Szkoła Biznesu
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
Jednym z najczęściej podnoszonych tematów w środowiskach akademickich jest mobilność badaczy i umiędzynarodowienie nauki. Podczas tegorocznej edycji EAIE NAWA zaprezentuje sesję posterową poświęconą tworzeniu Krajowej Strategii Umiędzynarodowienia Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wraz z delegacją Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego będziemy również obecni na wydarzeniach bilateralnych i sesjach networkingowych, które pozwolą na dokładniejszą identyfikację nowych obszarów współpracy międzynarodowej oraz dyskusje nad wyzwaniami jakie niesie ze sobą mobilność naukowa i akademicka. Wydarzenie będzie jak co roku wspaniałą okazją do zaprezentowania nie tylko oferty polskich uczelni, ale także możliwości współpracy badawczej, szczególnie w obszarach, w których polskie instytucje mają znaczne osiągnięcia, takich jak nauki ścisłe, medycyna, inżynieria oraz technologie informatyczne.
Mamy nadzieję, że międzynarodowe tragi i konferencja EAIE 2024 w Tuluzie znacząco wzmocnią wizerunek Polski jako kluczowego partnera w międzynarodowej edukacji, pozwolą uczelniom zacieśnić współpracę z dotychczasowymi partnerami, a także pozyskać nowych dla swoich projektów naukowych i badań.
Przy okazji wszystkim uczelniom przypominamy o możliwości wypełnienia ankiety, która pomoże nam w opracowaniu planu wydarzeń zagranicznych w roku akademickim 2024/2025.