Rok 2021 był dla NAWA czasem, w którym wciąż towarzyszyła nam pandemia Covid-19, jak i kryzys polityczny na Białorusi, który rozpoczął się w sierpniu 2020 roku. Były to wyzwania, przed którymi stanęło także środowisko akademickie. Nasza Agencja starała się być dla niego w tych kwestiach szczególnym wsparciem.
Poza tym - wsłuchując się w głosy środowiska - NAWA dokonała modyfikacji flagowych programów skierowanych do beneficjentów indywidualnych i instytucjonalnych. Nowe odsłony zyskały programy dla naukowców Polskie Powroty, Bekker NAWA, Ulam NAWA, programy dla studentów Anders NAWA i Banach NAWA, a także programy dla instytucji: STER i Partnerstwa Strategiczne.
Kluczowym dla Agencji stało się przyjęcie, wypracowanego wspólnie z Radą NAWA, „Długoletniego planu działania na lata 2021-2027”. Zostały w nim zdefiniowane cele strategiczne, do których NAWA będzie dążyć w kolejnych latach swojej działalności. Jednocześnie nie przestajemy reagować na wyzwania gwałtownie zmieniającego się świata.
"Biorąc pod uwagę utrzymanie frekwencyjnego zainteresowania naszymi flagowymi programami możemy ten rok - mimo trudnej, pandemicznej sytuacji - uznać za sukces" - zaznacza we wstępie dr Grażyna Żebrowska, dyrektor NAWA. "Trudne czasy wymagają nowatorskich rozwiązań, które udało nam się wraz ze środowiskiem akademickim i naukowym znaleźć i zastosować. Dzięki nim w kolejny rok wszyscy wchodzimy bogatsi o nowe doświadczenia, które pozwolą się nam jeszcze lepiej dostosować do pojawiających się przed nami wyzwań" - dodaje.
O tym wszystkim przeczytają Państwo w dokumencie, który znajduje się TUTAJ
Miłej lektury!