Zainteresowanych złożeniem wniosku do programu Bekker NAWA, zachęcamy do udziału w webinarium, które odbędzie się 7 maja 2024 r., o godz. 11:00.
Program Bekker NAWA w tym roku został ogłoszony po raz siódmy. Nabór wniosków prowadzony jest do 31 maja 2024 r. w systemie teleinformatycznym NAWA.
Tegoroczne webinarium poświęcone będzie przede wszystkim nowościom w naborze oraz kwestiom związanym z wypełnieniem wniosku.
Zarejestruj swój udział!
Udział w webinarium jest bezpłatny. Link do rejestracji: https://tjclick.clickmeeting.com/bekker-nawa-2024-webinarium-dla-wnioskodawcow/register
Webinarium zostanie zakończone sesją Q&A. Celem usprawnienia spotkania, jak również ze względu na ograniczony czas wydarzenia, zachęcamy do wcześniejszego wysyłania pytań dotyczących Programu na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Pytania można przesyłać do poniedziałku 29 kwietnia, godz. 16:00.
AGENDA SPOTKANIA
11:00 - 11:10 | dr Dawid Kostecki, Dyrektor NAWA | Otwarcie spotkania i powitanie uczestników |
11:10 - 11:45 | Agnieszka Kawka | Informacje o programie Bekker NAWA Nowości w edycji 2024 Procedura wnioskowania Przygotowanie wniosku w systemie teleinformatycznym NAWA kryteria oceny wniosków |
11:45 -12:00 | SESJA Q&A |
Bekker NAWA - przypominamy!
Program Bekker NAWA w tym roku został ogłoszony po raz siódmy. Nabór wniosków prowadzony jest od 21 marca do 31 maja 2024 r. w systemie teleinformatycznym NAWA.
Celem programu jest wsparcie mobilności międzynarodowej doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich przez umożliwienie im rozwoju naukowego w zagranicznych ośrodkach badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program jest otwarty dla doktorantów i naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki. Wyjazdy naukowe mogą trwać od 3 do 24 miesięcy.
Rozpoczynającym karierę naukowcom program stwarza szansę realizacji wartościowych staży podoktorskich a doktorantom realizacji części kształcenia.
Patron programu
Prof. Mieczysław Bekker (1905-1989) to polski inżynier i naukowiec, twórca nowej specjalizacji naukowej terramechaniki oraz konstruktor pojazdu Lunar Roving Vehicle – rewolucyjnego łazika wykorzystywanego podczas lotów księżycowych programu Apollo. Naukowiec w 1956 roku wyjechał do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Pracował w Wojskowym Laboratorium Pojazdów Terenowych. Był profesorem University of Michigan w Ann Arbor, dyrektorem Instytutu Badań koncernu samochodowego General Motors w Santa Barbara. Wykładał na amerykańskich uczelniach technicznych, m.in. na: Massachusetts Institute of Technology, Michigan State University, Illinois Institute of Technology. Został doktorem honoris causa Uniwersytetu Technicznego w Monachium, Uniwersytetu Carleton i Uniwersytetu w Bolonii. Prof. Bekker był konsultantem The National Academy of Sciences, a jego nazwisko zostało umieszczone w Alei Zasłużonych w Badaniach Kosmosu (Space Walk of Fame).