Jak uzyskać legalizację - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak uzyskać legalizację

Warunkiem uzyskania legalizacji dokumentów w Ministerstwie Spraw Zagranicznych jest ich uwierzytelnienie przez NAWA.

 W tym celu:

  1. Skompletuj niezbędne dokumenty (listę znajdziesz w sekcji „Jakie dokumenty poświadcza NAWA”).
  2. Wypełnij wniosek o uwierzytelnienie pdfWniosek-uwierzytelnienie.pdf477.22 KB
  3. Dołącz potwierdzenie wpłaty (19 zł – za każdy dokument) na rachunek bankowy:

Odbiorca: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Numer rachunku:  68 1130 1017 0020 1510 7020 0009 (Bank Gospodarstwa Krajowego)

Dla płatności z zagranicy:

BIC/SWIFT CODE: GOSKPLPW

IBAN: PL68 1130 1017 0020 1510 7020 0009 (Bank Gospodarstwa Krajowego)

Tytułem: opłata za uwierzytelnienie

  1. Uzgodnij telefonicznie termin wizyty, dzwoniąc w godzinach 9:00 – 12:00 pod numer: +48 22 390 35 60 i podając  liczbę oraz rodzaj dokumentów, które chcesz  uwierzytelnić albo zostaw wniosek w biurze podawczym lub prześlij dokumenty pocztą na adres:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

ul. Polna 40

00-635 Warszawa

 

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 czerwca 2018 r. NAWA zaprzestaje umawiania wizyt w celu uwierzytelnienia/opatrzenia klauzulą apostille dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą. Osoby zainteresowane powyższymi procedurami będą mogły przesłać dokumenty pocztą lub pozostawić je w recepcji NAWA, a o terminie ich odbioru zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie. Maksymalny czas oczekiwania wynosi 30 dni.

Na prośbę wnioskodawcy uwierzytelnione/opatrzone klauzulą apostille dokumenty mogą być odesłane listem poleconym pod wskazany adres lub – w przypadku dokumentów przedstawionych do uwierzytelnienia – przekazane bezpośrednio do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu ich legalizacji (wtedy wraz z wnioskiem do NAWA należy przedłożyć komplet dokumentów wymaganych przez MSZ).

 

  1. Jeżeli dostarczysz dokumenty osobiście albo za pośrednictwem osoby trzeciej (upoważnienie nie jest wymagane) – uwierzytelnione dokumenty odbierzesz tego samego dnia. Jeżeli prześlesz wniosek pocztą lub złożysz w biurze podawczym – dokumenty odeślemy przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru najpóźniej w terminie 30 dni od ich wpłynięcia do NAWA.

 

Ważne!

Jeżeli wniosek będzie niekompletny – otrzymasz wezwanie do jego uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

Jeżeli przedkładasz więcej niż 5 dokumentów – uzgadniamy termin ich odbioru.

Nie ma możliwości dokonania wpłaty w siedzibie NAWA. Nie jest również możliwe przesłanie opłaty gotówką wraz z wnioskiem. Wnioski takie nie będą realizowane, a przekazane środki będą zwracane przelewem pocztowym po potrąceniu jego kosztów.

  1. W sprawie dalszych procedur uzyskania legalizacji skontaktuj się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych.

Udostępnij

Menu