Wspólne projekty badawcze - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Mapa partnerzy WPB

Wspólne projekty badawcze to konkurs otwarty na projekty ze wszystkich dziedzin naukowych. Jego celem jest wsparcie mobilności naukowców w realizacji projektów badawczych, realizowanych wspólnie przez partnerów instytucjonalnych z krajów partnerskich.

Dofinansowanie przeznaczone jest wyłącznie na pokrycie kosztów wymiany osobowej i nie obejmuje finansowania badań. Projekty trwają dwa lata, a maksymalna kwota dofinansowania to 30 000 złotych. Z wnioskami o finansowanie mogą występować Instytucje Szkolnictwa Wyższego i Nauki wskazane każdorazowo w Zaproszeniu, przy czym pierwszeństwo finansowania mają zespoły, które nie były finansowane w ramach poprzednich konkursów ogłaszanych we współpracy z danym krajem.

Podstawą do ogłoszenia konkursów na Wspólne projekty badawcze są bilateralne porozumienia zawierane między poszczególnymi państwami. Zachęcamy do zapoznania się z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

 

Obecnie przewidziane są następujące konkursy:

 

Rok 2024:

Wspólne projekty badawcze Francja 2024: PHC Polonium

Wspólne projekty badawcze Niemcy 2024

Wspólne projekty badawcze Włochy 2024: Canaletto

 

Rok 2025:

Wspólne projekty badawcze Austria 2025

Wspólne projekty badawcze Francja 2025: PHC Polonium

Wspólne projekty badawcze Niemcy 2025

Wspólne projekty badawcze Słowacja 2025

 

 

Udostępnij

Menu