Zatrudnianie nauczycieli akademickich - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Zatrudnianie nauczycieli akademickich w polskich uczelniach odbywa się w oparciu o przepisy ustawy z dnia 20 lipca   2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz.U. 2023 poz. 742).

Instytucją sprawującą nadzór nad działaniem i organizacją polskich uczelni – również w zakresie spraw pracowniczych – jest Departament Organizacji Uczelni, Kształcenia i Spraw Studenckich w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (https://www.gov.pl/web/nauka/struktura-organizacyjna, tel. 22 529 23 20, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Informacje na temat zatrudniania nauczycieli akademickich dostępne są również:

1) na stronie internetowej poświęconej Konstytucji dla Nauki, dział Sprawy pracownicze;

2) w „Przewodniku po reformie szkolnictwa wyższego i nauki” w rozdziale poświęconym Obszarowi 2 – Sprawy pracownicze (w tym dyscyplinarne).

Udostępnij