Jakie dokumenty potwierdza NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W NAWA możesz uwierzytelnić lub uzyskać klauzulę apostille w dokumentach wydanych przez polskie szkoły wyższe.

Co mozna poswiadczyc w NAWA 2

Klauzulą apostille mogą zostać poświadczone dokumenty zawierające podpis oraz stempel imienny (lub wdrukowane imię i nazwisko) osoby uprawnionej do ich podpisania, wraz ze wskazaniem funkcji, jaką ta osoba pełni na uczelni oraz zawierające pieczęć urzędową uczelni.

 

W sprawie możliwości poświadczenia np. kopii notarialnych lub tłumaczeń przysięgłych skontaktuj się z Ministerstwem Spraw Zagranicznych

https://www.gov.pl/web/dyplomacja/apostille-legalizacja-dokumentow .

NAWA nie poświadcza również dokumentów wydanych przez uczelnie kościelne, instytuty badawcze oraz Polską Akademię Nauk. Organami właściwymi do ich poświadczenia są:

  • Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski – w przypadku dokumentów wydanych przez uczelnię kościelną;
  • Prezes Polskiej Akademii Nauk – w przypadku dokumentów wydanych przez Polską Akademię Nauk;
  • Minister nadzorujący dany instytut naukowy – w przypadku dokumentów wydanych przez instytut naukowy.

W przypadku dokumentów wydanych przez inne instytucje (np. prawosławne seminaria duchowne) – skontaktuj się z Działem Legalizacji MSZ.




Wniosek o poświadczenie dokumentów można złożyć w Kancelarii NAWA od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-16.30.

W godz. 9.00-11.00 istnieje możliwość wstępnej weryfikacji kompletności dokumentów przez pracownika Biura Uznawalności Wykształcenia. 
Po tych godzinach pytania w ww. sprawie prosimy kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..


UWAGA!
  • Wstępna weryfikacja odbywa się wyłącznie we wskazanych powyżej godzinach.
  • Weryfikacja dotyczy wyłącznie oceny kompletności wniosku i oceny formalnej i nie ma wpływu na wynik weryfikacji merytorycznej.
  • W toku dalszej weryfikacji może okazać się, że złożona dokumentacja wymaga uzupełnienia. O brakujących dokumentach wnioskodawca zostanie poinformowany e-mailem.
  • Wnioski wstępnie zweryfikowane składane są przez wnioskodawcę w Kancelarii, w celu rejestracji.
  • Wstępna weryfikacja nie wpływa na termin rozpatrzenia wniosku o uwierzytelnienie / apostille.

 

Udostępnij