Programy dla studentów polskich - wymiany akademickie, stypendia, staże - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Doświadczenie międzynarodowe zdobyte na uczelni wyższej to kapitał na całe życie - zawodowe, akademickie i społeczne.

Dlatego też NAWA pragnie wzmacniać mobilność poprzez programy stypendialne dla studentów zagranicznych i polskich. Obecnie wymiany naukowe możliwe są w ramach programu CEEPUS, a także w ramach współpracy dwustronnej (umów bilateralnych) Polski z innymi krajami. Propozycje NAWA obejmują także stypendia dla studentów z zagranicy, dzięki czemu osoba korzystająca z nich może lepiej zaaklimatyzować się w kraju.

NAWA wspiera rozwój międzynarodowej oświaty, która jest jednym z głównych filarów rozwoju technologii na świecie.Wymiany naukowe pozwalają na swobodny przepływ poglądów między uczelniami wyższymi, a także ośrodkami badawczymi, a tym samym wpływają na szybszy rozwój i wdrażanie nowych technologii. Skorzystanie z proponowanych możliwości przepływu informacji wpływa więc nie tylko na rozwój osobisty, ale również globalnie na cały świat!

 

Udostępnij