Kształcenie doktorantów i nadanie stopnia doktora - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Podejmowanie studiów doktoranckich i otwieranie przewodów doktorskich 

Jeśli Twój zagraniczny dyplom uprawnia do kontynuacji kształcenia na studiach wyższego stopnia lub otwarcia przewodu doktorskiego w kraju wydania, uprawnia on do kontynuacji kształcenia na odpowiednim poziomie (studiach drugiego stopnia, kształcenia w szkole doktorskiej) lub otwarcia postępowania w sprawie nadania stopnia naukowego również w Polsce.

 

WAŻNE!

Uzyskane za granicą dyplomy nie uprawniają do kontynuacji kształcenia w Polsce, jeśli:

  1. instytucje, które je wydały lub instytucje, w których prowadzone było kształcenie:
    1. nie były akredytowanymi uczelniami w dniu wydania dyplomu lub realizowały program studiów nieposiadający akredytacji w dniu wydania dyplomu;
    2. nie działają w systemie szkolnictwa wyższego żadnego państwa;
  2. program studiów wyższych albo jego część była realizowana niezgodnie z przepisami państwa, na którego terenie było prowadzone kształcenie.

 

Zachęcamy do zapoznania się z naszymi opracowaniami dotyczącymi systemów edukacji poszczególnych państw, gdzie również znajdują się informacje na temat możliwości uznania konkretnych dyplomów.

W przypadku wątpliwości dotyczących możliwości uznania zagranicznego dyplomu w Polsce, możesz skorzystać z systemu KWALIFIKATOR lub wystąpić do NAWA z wnioskiem o wydanie pisemnej informacji na jego temat.

Udostępnij