OCTRA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Online course catalogues and databases for transparency and recognition (OCTRA)

NAWA, wspólnie z ośrodkami ds. uznawalności wykształcenia z Łotwy, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji i Estonii, przystąpiła do realizacji projektu Online course catalogues and databases for transparency and recognition (OCTRA). W projekcie uczestniczy także Łotewska Konferencja Rektorów oraz uczelnia BA School of Business and Finance w Rydze.

Celem projektu jest poprawienie dostępu do przejrzystych informacji o programach studiów uczelni wyższych oraz efektach kształcenia poprzez:

- stworzenie zaleceń pomocnych w opracowaniu i udostepnieniu przez uczelnie wyższe dobrze przygotowanego katalogu przedmiotów, umożliwiającego łatwą ocenę i wspierającego automatyczne uznawanie efektów kształcenia – w oparciu o ECTS Users’ guide (2015);

- zebranie wskazówek, które pomogą ulepszyć zawartość krajowych baz danych o programach studiów, by uwzględniały informacje ułatwiające międzynarodową uznawalność.

Działania planowane w ramach projektu OCTRA:

- badanie dostępności i zawartości katalogów przedmiotów uczelni wyższych oraz jakości publicznych baz danych programów studiów w państwach uczestniczących;

- opracowanie wskazówek i rekomendacji dotyczących formatu i zawartości katalogów przedmiotów;

- rekomendacje ulepszeń krajowych baz danych o programach studiów pod kątem przydatności w uznawalności wykształcenia;

- spotkania ekspertów z zaangażowanych instytucji (wymiana pomysłów);

- warsztaty dla uczelni wyższych z krajów partnerskich (promowanie opracowanych zaleceń);

- międzynarodowa konferencja oraz inne działania promujące rezultaty projektu.

Koordynatorem projektu jest łotewski ośrodek ENIC-NARIC - Academic Information Centre (AIC).

Informacje o projekcie na stronie AIC (w języku angielskim).

Realizacja projektu finansowana jest ze środków Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+ KA3: Support to policy reforms.

 

logosbeneficaireserasmusleft pl 0

Udostępnij