System KWALIFIKATOR - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

 pasek

Sprawdź online jak zagraniczne dyplomy są uznawane w Polsce

KWALIFIKATOR to baza danych, która umożliwia automatyczne sprawdzenie ogólnych informacji o wybranych rodzajach dyplomów ukończenia studiów wyższych uzyskanych za granicą. Pozwala ocenić poziom i status kwalifikacji w państwie ich wydania oraz dowiedzieć się w jaki sposób dany zagraniczny dyplom lub stopień naukowy jest uznawany w Polsce. Wskazuje także konkretne podstawy prawne, z których wynikają poszczególne uprawnienia posiadacza dyplomu.

Wynik, tzw.  recognition statement, można zapisać w formie dokumentu PDF. Rzetelność informacji gwarantowana jest podpisem elektronicznym NAWA.

Narzędzie dostępne jest w języku polskim i angielskim. Zasoby KWALIFIKATORA stopniowo będą poszerzane o kwalifikacje z kolejnych państw.

Mamy nadzieję, że KWALIFIKATOR ułatwi ocenę zagranicznych kwalifikacji uczelniom i pracodawcom, a posiadaczom zagranicznych dyplomów - ocenę możliwości kontynuacji kształcenia lub kariery naukowej w Polsce.

 

Instrukcja korzystania z KWALIFIKATORA znajduje się tutaj. 

Przejdź do systemu 

kwalifikator

Udostępnij