Jak uzyskać apostille - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jak uzyskać apostille

 

  1. Skompletuj niezbędne dokumenty (listę znajdziesz w sekcji „Jakie dokumenty poświadcza NAWA”).
  2. Wypełnij wniosek o wydanie apostille pdfWniosek-apostille.pdf479.09 KB.
  3. Dołącz potwierdzenie wpłaty (60 zł – za każdy dokument) na następujący rachunek bankowy:

Odbiorca: Urząd m.st. Warszawy, Dzielnica Śródmieście, ul. Nowogrodzka 43

Numer rachunku: 60 1030 1508 0000 0005 5001 0038

Dla płatności z zagranicy:

SWIFT CODE: CITIPLPX

IBAN: PL60 1030 1508 0000 0005 5001 0038

Tytułem: opłata skarbowa za wydanie apostille

  1. Uzgodnij telefonicznie termin wizyty, dzwoniąc w godzinach 9:00 – 12:00 pod numer: +48 22 390 35 60 i podając liczbę oraz rodzaj dokumentów, które chcesz  poświadczyć klauzulą apostille albo zostaw wniosek w biurze podawczym lub prześlij dokumenty pocztą na adres:

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

ul. Polna 40

00-635 Warszawa

       

Uprzejmie informujemy, że od dnia 1 czerwca 2018 r. NAWA zaprzestaje umawiania wizyt w celu uwierzytelnienia/opatrzenia klauzulą apostille dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą. Osoby zainteresowane powyższymi procedurami będą mogły przesłać dokumenty pocztą lub pozostawić je w recepcji NAWA, a o terminie ich odbioru zostaną poinformowane mailowo lub telefonicznie. Maksymalny czas oczekiwania wynosi 30 dni.

Na prośbę wnioskodawcy uwierzytelnione/opatrzone klauzulą apostille dokumenty mogą być odesłane listem poleconym pod wskazany adres lub – w przypadku dokumentów przedstawionych do uwierzytelnienia – przekazane bezpośrednio do Ministerstwa Spraw Zagranicznych w celu ich legalizacji (wtedy wraz z wnioskiem do NAWA należy przedłożyć komplet dokumentów wymaganych przez MSZ).

 

  1. Jeżeli dostarczysz dokumenty osobiście albo za pośrednictwem osoby trzeciej (upoważnienie nie jest wymagane) – dokumenty opatrzone klauzulą apostille odbierzesz tego samego dnia. Jeżeli prześlesz wniosek pocztą lub złożysz w biurze podawczym – dokumenty odeślemy przesyłką poleconą za potwierdzeniem odbioru najpóźniej w terminie 30 dni od ich wpłynięcia do NAWA.

 

 Ważne!

Jeżeli wniosek będzie niekompletny – otrzymasz wezwanie do jego uzupełnienia w wyznaczonym terminie.

Jeżeli przedkładasz więcej niż 5 dokumentów – uzgadniamy termin ich odbioru.

Nie ma możliwości dokonania wpłaty w siedzibie NAWA. Nie jest również możliwe przesłanie opłaty gotówką wraz z wnioskiem. Wnioski takie nie będą realizowane, a przekazane środki będą zwracane przelewem pocztowym po potrąceniu jego kosztów.

Udostępnij

Menu