Nabory trwające - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Programy NAWA

26
Lut
2024
26
Lut
2024

26.02.2024 - 26.04.2024
Polonista NAWA

Ogłaszamy nabór do 6. edycji programu POLONISTA NAWA. Jego celem jest promowanie języka polskiego oraz popularyzacja studiów i badań polonistycznych na świecie poprzez umożliwienie obcokrajowcom zainteresowanym językiem i kulturą polską podjęcia studiów lub realizacji projektów badawczych w Polsce.
Do udziału w programie zapraszamy zagranicznych studentów, doktorantów i naukowców, których przedmiotem studiów lub badań jest język polski, polska kultura, sztuka, literatura czy historia.

Ogłoszenie dla studentów i doktorantów

Ogłoszenie dla naukowców 

15
Lut
2024
15
Lut
2024

15.02.2024 - 15.05.2024
Ulam NAWA

Program dla naukowców zagranicznych uczelni oraz ośrodków badawczych, posiadających tytuł co najmniej doktora.

Celem programu jest zwiększanie stopnia umiędzynarodowienia polskich uczelni i instytucji naukowych. Program Ulam NAWA pozwala na przyjazdy do Polski uznanych jak i obiecujących naukowców, umożliwia im odbycie stażu, a także nawiązanie i pogłębienie współpracy naukowej w polskich ośrodkach badawczych oraz akademickich. Dzięki programowi możliwy jest stopniowy wzrost liczby zagranicznych naukowców zaangażowanych w badania naukowe i dydaktykę w Polsce, a przez to wzmocnienie potencjału polskich jednostek.

21
Mar
2024
21
Mar
2024

21.03.2024 - 31.05.2024
Bekker NAWA

Celem Programu jest wsparcie doktorantów, naukowców i nauczycieli akademickich z polskich instytucji nauki i szkolnictwa wyższego w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez finansowanie wyjazdów do uznanych zagranicznych ośrodków badawczych oraz akademickich na całym świecie. Program oferuje Stypendystom możliwość odbycia stażu podoktorskiego lub realizacji części kształcenia doktorskiego, realizacji prac badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy, pozyskania materiałów do pracy naukowej oraz nawiązania długofalowych relacji z zagranicznymi zespołami naukowymi.

08
Kwi
2024
08
Kwi
2024

08.04.2024 - 31.05.2024
Wsparcie Uniwersytetów Europejskich

Celem programu „jest wsparcie tworzenia i utrzymania międzynarodowych partnerstw akademickich jako uzupełnienie do działań podejmowanych w programie Erasmus+, związanych z funkcjonowaniem sojuszy Uniwersytetów Europejskich.

Kompleksowe wsparcie finansowe kierowane jest do krajowych podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki spełniających jeden z poniższych warunków:

  • instytucja planuje lub przygotowuje się do podjęcia współpracy w ramach partnerstw w Inicjatywie Uniwersytetów Europejskich (IUE).
  • instytucja jest członkiem partnerstwa w ramach IUE.
  • instytucja jest członkiem partnerstwa, którego projekt złożony w ramach konkursu IUE uzyskał pozytywny wynik oceny merytorycznej, ale nie otrzymał finansowania ze względu na wyczerpanie alokacji (tzw. Seal of Excellence)

Więcej: https://nawa.gov.pl/instytucje/wsparcie-uniwersytetow-europejskich