Działalność ośrodka ENIC-NARIC - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA, pełniąca rolę polskiego ośrodka ENIC-NARIC, wspólnie z ośrodkami ds. uznawalności wykształcenia z Holandii, Danii, Estonii, Francji, Litwy, Norwegii, Ukrainy oraz Włoch, przystąpiła do realizacji projektu Implementation of LRC COMPLIant recognition practices in the EHEA (I-Comply).

Podstawowym celem projektu jest usprawnienie systemu uznawalności wykształcenia w państwach Europejskiego Obszaru Szkolnictwa Wyższego. Założenia projektu przewidują:

1) dokonanie przeglądu krajowego systemu uznawalności wykształcenia oraz stworzenie i – w zależności od możliwości – zrealizowanie planu jego usprawnienia;

2) stworzenie modeli dobrej praktyki w celu wspierania instytucji szkolnictwa wyższego w zakresie uznawalności wykształcenia;

3) promocję automatycznej uznawalności wykształcenia.

Koordynatorem projektu jest holenderskie Ministerstwo Edukacji, Kultury i Nauki. Realizacja projektu finansowana jest ze środków Komisji Europejskiej, w ramach programu Erasmus+ KA3 Support to the implementation of EHEA reforms.

Udostępnij