Cykl „Direct to Recognition” - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.
18
Lis
2020

18.11.2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników uczelni oraz jednostek naukowych odpowiedzialnych za obszar uznawalności wykształcenia w procesie rekrutacji na studia lub do szkół doktorskich, na III konferencję z cyklu Direct to Recognition.

Tegoroczne spotkanie, podzielone na trzy webinaria, odbędzie się online za pośrednictwem aplikacji Teams. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 1,5 godziny. Link do spotkania zostanie przesłany e-mailem w przeddzień wybranego wydarzenia na adres podany w trakcie rejestracji.

18 listopada 2020 r. - Uznawalność w czasie pandemii – działania NAWA i wyzwania dla uczelni  

25 listopada 2020 r.  Information provision – dostarczanie informacji

2 grudnia 2020 r. System edukacji Irlandii (prezentacja w języku angielskim)

04
Gru
2019

04.12.2019

W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie stworzony przez NAWA elektroniczny system Kwalifikator, udostępniający informacje w zakresie uznawalności w Polsce wybranych rodzajów zagranicznych dyplomów i stopni naukowych. Ponadto, omówione zostaną dobre praktyki w ocenie zagranicznych dokumentów o wykształceniu, aktualnie obowiązujące w tym względzie przepisy oraz dostępne narzędzia i źródła informacji. Nasz gość specjalny, Samir Gabro ze Swedish Council for Higher Education (szwedzki ośrodek ENIC-NARIC), wygłosi prezentację na temat sposobów wykrywania fałszerstw dokumentów o wykształceniu – ze szczególnym naciskiem na dyplomy pochodzące z krajów Bliskiego Wschodu. Konferencję zakończymy prezentacją systemów edukacji Nigerii i Meksyku – na przykładzie tych państw pokażemy, jak system Kwalifikator może ułatwić ocenę zagranicznych dokumentów.

Program wydarzenia dostępny tutaj