Język polski - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jednym z celów NAWA jest upowszechnianie języka polskiego poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej. Zadanie to realizowane jest poprzez promocję nauki języka polskiego jako obcego, wspieranie działań dążących do profesjonalizacji nauczania, stały kontakt z ośrodkami akademickimi i instytucjami zajmującymi się nauczaniem języka polskiego oraz dbałość o podnoszenie rangi języka polskiego jako języka obcego, którego uczy się blisko 10 000 osób na całym świecie.

Pion Języka Polskiego NAWA zapewnia obsługę administracyjną i finansową systemu certyfikacji języka polskiego (egzaminy certyfikatowe można zdawać w ponad dwudziestu ośrodkach w Polsce i poza jej granicami). Organizuje działania wspierające nauczanie języka polskiego jako obcego w zagranicznych ośrodkach akademickich poprzez wysyłanie lektorów do prowadzenia kursów. Stwarza możliwość uczestnictwa w wakacyjnych intensywnych kursach języka i kultury polskiej w Polsce osobom uczącym się naszego języka oraz tym, które planują rozpoczęcie nauki. Ogłasza programy, których celem jest poprawa znajomości języka polskiego oraz umożliwienie cudzoziemcom i młodzieży polskiej na stałe mieszkającej za granicą odbycie studiów wyższych w języku polskim w Polsce. Promuje język i kulturę polską, międzynarodowe studia polonoznawcze, poprzez umożliwienie cudzoziemcom odbycia części studiów w Polsce lub prowadzenia badań naukowych w zakresie języka polskiego, kultury polskiej lub historii Polski.

Udostępnij

Menu