Program Lektorzy - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

NAWA współpracuje z zagranicznymi akademickimi ośrodkami nauczania języka polskiego w oparciu o umowy międzyrządowe i porozumienia międzyresortowe. W zawieranych przez Polskę umowach i porozumieniach międzynarodowych w sprawie współpracy w dziedzinie edukacji i kultury znajdują się zapisy o wzajemnej promocji, upowszechnianiu i rozwijaniu współpracy dotyczącej nauczania języków obu stron podpisujących umowę. Nawiązywanie kontaktów i realizacja współpracy zgodnie z zapisami ww. umów odbywa się za pośrednictwem polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych.

Formą współpracy z zagranicznymi ośrodkami akademickimi, w których funkcjonują katedry lub lektoraty języka polskiego, jest przede wszystkim kierowanie do nich lektorów języka polskiego, zgodnie z określonym przez te uczelnie zapotrzebowaniem. Zasady kierowania lektorów na najbliższy rok akademicki (2018/2019) reguluje pdfRegulamin Programu630 KB.

 

 

                                                                                      Ogłoszenie o naborze nr 1/2018 z dnia 1.02.2018

Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej ogłasza nabór wniosków o udział w Programie LEKTORZY - Kierowanie lektorów języka polskiego do zagranicznych ośrodków akademickich w roku akademickim 2018/2019.

Cel Programu

Celem Programu jest nauczanie i promocja języka polskiego i kultury polskiej za granicą poprzez kierowanie lektorów języka polskiego jako obcego na 10 miesięcy do zagranicznych ośrodków akademickich. Wykwalifikowani lektorzy, którzy otrzymają stypendium Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej będą w roku akademickim 2018/2019 prowadzić lektoraty języka polskiego w zagranicznych ośrodkach akademickich.

Zakres tematyczny działań realizowanych w ramach Programu

W ramach Programu lektor – stypendysta NAWA:

  • przygotowuje i prowadzi kursy języka polskiego jako obcego
  • przygotowuje i prowadzi zajęcia związane z upowszechnianiem wiedzy o Polsce – jej kulturze i historii (w uzgodnieniu z uczelnią przyjmującą)
  • utrzymuje kontakty z polskimi placówkami dyplomatycznymi, instytucjami kultury oraz przedstawicielami biznesu i innymi podmiotami, by proponować uczestnikom prowadzonych zajęć jak najszerszą i najbardziej atrakcyjną ofertę działań umożliwiających poznanie Polski i polszczyzny

pdfRegulamin-Programu-Kierowanie-lektorow-jezyka-polskiego-do-zagranicznych-osrodkow-akademickich-w-roku-akademickim-2018-2019.pdf630 KB

Termin składania wniosków

Wnioski należy składać za pośrednictwem systemu teleinformatycznego NAWA: https://programs.nawa.gov.pl/login w okresie od 1 lutego 2018 do 31 marca 2018 roku.

Ogłoszenie wyników naboru nastąpi do 30 czerwca 2018 roku.

pdfWzor-umowy_Program-Lektorzy.pdf317.13 KB

pdfZal.-nr-1-do-umowy-wzor-raportu-czastkowego.pdf597.77 KB

pdfZal.-nr-2-do-umowy-wzor-raportu-koncowego.pdf612.34 KB

pdfZal.-nr-3-do-umowy-ankieta-ewaluacyjna.pdf498.41 KB

pdfLista-zagranicznych-osrodkow-akademickich.pdf194.23 KB

pdfFAQ-NAJCZESCIEJ-ZADAWANE-PYTANIA.pdf760.43 KB

Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację Programu

4 mln. zł

docxLista-rankigowa---program-Kierowanie-lektorow-jezyka-polskiego-do-zagranicznych-osrodkow-akademickich-w-roku-20182019.docx117.3 KB

 

Szczegółowe informacje dla wnioskodawców:

Barbara Gołębiowska, Pion Języka Polskiego

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

telefon: 22-390-35-48

Udostępnij

Menu