Stypendia zagraniczne i wymiany akademickie - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Jednym z podstawowych zadań NAWA jest inicjowanie i wspieranie mobilności studenckiej. Realizacja tego zadania odbywać się będzie poprzez programy, których celem jest zwiększenie poziomu umiędzynarodowienia polskich instytucji szkolnictwa wyższego, a także umożliwienie polskim studentom zyskania doświadczenia międzynarodowego.

Jakie programy dla studentów?

NAWA oferuje zarówno programy wyjazdowe, jak i przyjazdowe. 

Co finansujemy?

Środki z NAWA będę przekazywane w formie stypendiów dla studentów zagranicznych kształcących się w Polsce lub studentów polskich odbywających studia częściowe i pobyty studyjne za granicą. Wysokość miesięcznego stypendium będzie zróżnicowana w zależności od programu oraz stopnia studiów.

Ocena wniosków

Ocena wniosków NAWA będzie się odbywała zgodnie z zapisami ustawy. Wszystkie wnioski złożone w ramach ogłaszanego naboru do programu będą oceniane pod względem formalnym oraz merytorycznym. Ocenę formalną przeprowadzą pracownicy NAWA. Forma oceny merytorycznej zależeć będzie od programu i zostanie opisana w regulaminie każdego z nich.

 

Udostępnij