Izabela Szewczyk - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Izabela Szewczyk, absolwentka Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie prawa europejskiego na Uniwersytecie M. Kopernika w Toruniu i zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Z administracją publiczną związana od 1998 r. W swojej karierze zawodowej pełniła funkcje kierownicze m.in. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Centrali Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim.

Przez kilka lat związana była również z organizacjami pozarządowymi.

Posiada wieloletnie doświadczenie we współpracy, zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym, służącej wymianie doświadczeń i edukacji w zakresie przepisów i procedur związanych z wydawaniem zezwoleń na pobyt w Polsce dla cudzoziemców (m.in. w związku z pracą oraz edukacją i nauką). W okresie pracy w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim współprzewodnicząca Forum Cudzoziemców przy wojewodzie mazowieckim. Inicjatywa  Forum Cudzoziemców nagrodzona została przez Szefa Służby Cywilnej w I edycji konkursu „Profesjonaliści w służbie obywatelom” oraz opublikowana przez OECD na internetowej platformie innowacji.

Aktualnie dyrektor Biura Ministra w Ministerstwie Finansów.

Udostępnij