Direct to Recognition
Zapraszamy na I spotkanie DIRECT TO RECOGNITION
W trakcie spotkania zaprezentujemy zagraniczne systemy edukacji, porozmawiamy z zagranicznym ekspertem o weryfikacji dokumentów o wykształceniu oraz dokumentach niepodlegających uznaniu i udzielimy Państwu szczegółowych informacji na temat zmian w przepisach dotyczących uznawalności wykształcenia uzyskanego za granicą.
Program wydarzenia jest dostępny tutaj460.58 KB.
Rejestracja elektroniczna została zakończona. W przypadku pytań prosimy o kontakt z Pionem Uznawalności Wykształcenia i Uwierzytelniania Dokumentów - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Direct to Recognition III
Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników uczelni oraz jednostek naukowych odpowiedzialnych za obszar uznawalności wykształcenia w procesie rekrutacji na studia lub do szkół doktorskich, na III konferencję z cyklu Direct to Recognition.
Tegoroczne spotkanie, podzielone na trzy webinaria, odbędzie się online za pośrednictwem aplikacji Teams. Każde ze spotkań rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa około 1,5 godziny. Link do spotkania zostanie przesłany e-mailem w przeddzień wybranego wydarzenia na adres podany w trakcie rejestracji.
18 listopada 2020 r. - Uznawalność w czasie pandemii – działania NAWA i wyzwania dla uczelni
25 listopada 2020 r. - Information provision – dostarczanie informacji
2 grudnia 2020 r. - System edukacji Irlandii (prezentacja w języku angielskim)
Direct to recognition II
W trakcie konferencji zaprezentowany zostanie stworzony przez NAWA elektroniczny system Kwalifikator, udostępniający informacje w zakresie uznawalności w Polsce wybranych rodzajów zagranicznych dyplomów i stopni naukowych. Ponadto, omówione zostaną dobre praktyki w ocenie zagranicznych dokumentów o wykształceniu, aktualnie obowiązujące w tym względzie przepisy oraz dostępne narzędzia i źródła informacji. Nasz gość specjalny, Samir Gabro ze Swedish Council for Higher Education (szwedzki ośrodek ENIC-NARIC), wygłosi prezentację na temat sposobów wykrywania fałszerstw dokumentów o wykształceniu – ze szczególnym naciskiem na dyplomy pochodzące z krajów Bliskiego Wschodu. Konferencję zakończymy prezentacją systemów edukacji Nigerii i Meksyku – na przykładzie tych państw pokażemy, jak system Kwalifikator może ułatwić ocenę zagranicznych dokumentów.
Program wydarzenia dostępny tutaj