Naukowcy - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Celem działania “Solidarni z naukowcami” realizowanego przez NAWA wspólnie z KRASP jest umożliwienie naukowcom z białoruskich uczelni i jednostek naukowych, posiadających min. stopień doktora przyjazdu do polskich jednostek systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Działanie jest wyrazem solidarności z białoruskim środowiskiem akademickim i – poza celami dydaktycznymi/naukowymi – ma wesprzeć naukowców z Białorusi w realizacji badań na wysokim poziomie w jednostkach w Polsce, a także dać im możliwość nieskrępowanego prowadzenia badań naukowych i dydaktyki.

W ramach działania NAWA przyzna stypendia 25 białoruskim naukowcom, przy czym – zgodnie z podziałem dokonanym przez Prezydium KRASP: 19 naukowców zostanie wskazanych przez uczelnie stowarzyszone w Konferencji, natomiast po 3 stypendia trafią do badaczy wyłonionych przez instytuty naukowe PAN oraz Sieć Badawczą Łukasiewicz. Naukowcy otrzymają comiesięczne stypendia przez okres max. 12 miesięcy, a jeśli do Polski przyjadą z małżonkiem i niepełnoletnimi dziećmi kwota stypendium będzie zwiększana z uwzględnieniem liczby członków rodziny.

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla uczelni: link

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami dla naukowca (infografika poniżej) oraz do pobrania: pdfnaukowiec-3.pdf162.12 KB

3 GIF

 

Udostępnij