Informacje dla wnioskodawców - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej uprzejmie informuje, że egzaminy w ramach naboru do Programu stypendialnego dla Polonii dla osób polskiego pochodzenia, zamieszkałych na obszarze  nw. okręgów  konsularnych odbędą się w następujących terminach:

 

Lwów (Ukraina)

21-22.07

Łuck (Ukraina)

25-26.06

Odessa (Ukraina)

19-20.06

Winnica (Ukraina)

26-27.06

Kijów (Ukraina)

21-22.06

Astana (Kazachstan)

9-10.07

Wilno (Litwa)

13-14.06

Ryga (Łotwa)

2.07 (jeden dzień)

Kiszyniów (Mołdowa)

28-29.06

Białystok (Grodno I grupa)

Białystok (Grodno II grupa)

3-4.07

5-6.07

Siedlce (Brześć I grupa)

Siedlce (Mińsk, Brześć II grupa)

3-4.07

5-6.07

 

Ważne informacje dla kandydatów:

UWAGA! osoby przystępujące do egzaminów zobligowane są  posiadać przy sobie dowód tożsamości (paszport/dowód osobisty) oraz zanotowaną  informację na temat  indywidualnego  numeru referencyjnego/sygnatury wniosku złożonego w systemie teleinformatycznym NAWA ( PPS/POL/2018/1/ ……….. ).

Szczegółowe informacje dotyczące  godziny rozpoczęcia egzaminów oraz  pozostałe informacje organizacyjne zostaną   przekazane w późniejszym terminie oraz przesłane do wiadomości Zainteresowanych drogą mailową.

Maksymalna punktacja z obu części egzaminu wynosi po 100 punktów z każdego testu kierunkowego.

Czas trwania testu z jednego przedmiotu kierunkowego – 120 minut

W szkołach wyższych w Polsce obowiązuje system elektronicznej rejestracji kandydatów. Osoby ubiegające się o podjęcie studiów na warunkach stypendialnych z pominięciem kursu przygotowawczego (dotyczy to głównie absolwentów szkół z polskim językiem wykładowym) powinny rejestrować  się w systemach internetowych uczelni  w terminach przez nią wymaganych na zasadach przewidzianych dla cudzoziemców  na warunkach stypendium NAWA.

 

Udostępnij

Menu