Nabór na stanowisko głównego specjalisty ds. księgowości w Pionie finansowo-księgowym (Nr ref. PFK/3/2019) - NAWA

KONKURS NIE ZOSTAŁ ROZSTRZYGNIĘTY

Data przyjmowania zgłoszeń: 24.11.2019 r., data rozstrzygnięcia: 02.12.2019 r.

Organizator: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Wymiar etatu: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa, ul. Polna 40 (budynek jest przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych)

Gotowość podjęcia pracy: styczeń

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • zapewnienie poprawności obsługi finansowej Agencji,
  • prowadzenie ewidencji księgowej zgodnie z przyjętymi zasadami rachunkowości w Agencji,
  • księgowanie i dekretacja wyciągów, dokumentów finansowo-księgowych,
  • weryfikacja kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych,
  • ewidencja środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych oraz rozliczanie inwentaryzacji,
  • przygotowywanie sprawozdań z realizacji planu finansowego Agencji;
  • współpraca w zakresie sporządzania sprawozdania finansowego Agencji,
  • uzgadnianie zapisów księgowych z ewidencją controllingu, ścisła współpraca w celu bieżącego monitoringu wydatkowania budżetu,
  • wnioskowanie do bezpośrednich przełożonych z propozycją aktualizacji obowiązujących norm prawnych, działań naprawczych i usprawniających funkcjonowanie pionu (tworzenie procedur),
  • udział w kontrolach wewnętrznych i zewnętrznych,
  • bieżąca współpraca z Pionami Agencji.

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia, jednolitych studiów magisterskich lub inny równorzędny (preferowane kierunki: rachunkowość, finanse publiczne, ekonomia),
  • min 3-letnie doświadczenie zawodowe w pracy na stanowisku w obszarze finansów lub finansów i księgowości,
  • znajomości przepisów ustawy o rachunkowości; ustawy o finansach publicznych, innych aktów prawnych mających zastosowanie do państwowych jednostek prawnych,
  • doświadczenie w prowadzeniu księgowości z zakresu  dotacji oraz dofinansowań z EFS,
  • bardzo dobrej znajomości obsługi programów finansowo-księgowych,
  • znajomość MS Excel, Ms Word na poziomie zaawansowanym,
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego.
  • umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków, tworzenia prezentacji i raportów,
  • umiejętność pracy samodzielnej pod presją czasu,
  • dokładności, sumienności i terminowości w realizacji zadań.

Dodatkowym atutem będą:

  • znajomość systemu ENOVA,
  • znajomość systemu SL2014,
  • wiedza ogólna dotycząca profilu działalności i finansowania instytucji publicznych odpowiedzialnych za rozwój nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce.

W tytule wiadomości prosimy podać stanowisko i numer referencyjny ogłoszenia oraz oczekiwania finansowe.

Prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez NAWA oraz o zawarcie w CV następujących klauzuli:

  •  w przypadku aplikowania na konkretne stanowisko
  • w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji

Obowiazek-informacyjny---rekrutacja-NAWA.pdf562.68 KB