Nabór osób na stanowisko Radcy prawnego (Nr ref. RP/1/2018) - NAWA

Data przyjmowania zgłoszeń: 26.08.2018

Data rozstrzygnięcia: 14.09.2018

Organizator: Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej

Wymiar etatu: 1

Rodzaj umowy: umowa o pracę

Miejsce wykonywania pracy: Warszawa, ul. Polna 40 (budynek jest przystosowany do przyjęcia osób niepełnosprawnych)

Gotowość podjęcia pracy: wrzesień/październik

Zakres zadań wykonywanych na stanowisku pracy:

  • sporządzanie opinii prawnych w sprawach indywidualnych oraz o charakterze generalnym;
  • opiniowanie i kontrola dokumentacji programowej oraz aktów/regulacji wewnętrznych;
  • opiniowanie pod względem formalnoprawnym oraz współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi przy opracowywaniu projektów i wzorów umów;
  • prowadzenie spraw przed organami administracyjnymi, sądami powszechnymi lub sądami administracyjnymi (w szczególności dotyczących przyznawania dofinansowań, bieżącej obsługi Agencji);
  • udział w pracach legislacyjnych związanych z działaniami Agencji (opiniowanie zmian w aktach normatywnych dotyczących Agencji).

Oczekiwania wobec kandydatów:

  • wykształcenie wyższe prawnicze oraz wpis na listę radców prawnych;
  • co najmniej 3-letni staż pracy (po ukończeniu wyższych studiów prawniczych i uzyskaniu tytułu magistra) w tym co najmniej rok doświadczenia w pracy w komórce prawnej organu państwowego, przedsiębiorcy lub kancelarii prawnej lub w zakresie programowania lub wdrażania programów krajowych lub unijnych;
  • doświadczenie w wykonywaniu zadań w zakresie co najmniej jednej z następujących dziedzin: finanse publiczne, fundusze strukturalne, pomoc publiczna, ochrona danych osobowych, sprawy sądowe i sądowo-administracyjne, sprawy administracyjne;
  • znajomość zagadnień z zakresu: ustawy o Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki, ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o finansach publicznych, ustawy Prawo zamówień publicznych;
  • praktyczna umiejętność wyszukiwania i stosowania przepisów prawnych, znajomość orzecznictwa i doktryny w zakresie powierzanych obowiązków;
  • podstawowa wiedza o UE i funduszach strukturalnych oraz o zadaniach realizowanych przez Agencję;
  • znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym pracę z dokumentami w jęz. angielskim;
  • bardzo dobry poziom obsługi programów komputerowych MS Office oraz narzędzi informatycznych typu Lex, Legalis, Eur-lex.
  • znajomość specyfiki działań realizowanych przez Agencję lub inne instytucje uczestniczące w realizacji programów na rzecz szkolnictwa wyższego;
  • umiejętności skutecznej komunikacji;
  • samodzielności, umiejętności pracy pod presją czasu oraz zaangażowania w wykonywane zadania;
  • umiejętności pracy w zespole;
  • umiejętności analitycznego myślenia;
  • inicjatywy i kreatywności;
  • wysokich standardów etyki i kultury osobistej.

Oferujemy:

  • zatrudnienie na postawie umowy o pracę;
  • pracę w gronie wykwalifikowanych specjalistów oraz możliwość współpracy z ekspertami zewnętrznymi;
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w szkoleniach, seminariach czy wykładach;
  • miejsce pracy w dobrze skomunikowanej lokalizacji.

Zainteresowanych kandydatów prosimy o przesłanie dokumentów aplikacyjnych drogą elektroniczną

W tytule wiadomości prosimy podać stanowisko i numer referencyjny ogłoszenia.

Prosimy o zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez NAWA oraz o zawarcie w CV następujących klauzuli:

• w przypadku aplikowania na konkretne stanowisko

"Zgadzam się na wykorzystywanie moich danych osobowych, zamieszczonych w CV, na potrzeby rekrutacji prowadzonej przez NAWA. Potwierdzam zapoznanie się z informacją o przetwarzaniu danych osobowych przez NAWA."

• w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji

"Zgadzam się na wykorzystywanie moich danych osobowych zamieszczonych w CV także na potrzeby przyszłych rekrutacji prowadzonych przez NAWA."

 Obowiazek-informacyjny---rekrutacja-NAWA.pdf562.68 KB

Zastrzegamy sobie prawo kontaktu z wybranymi osobami. Nadesłanych aplikacji nie zwracamy.