Euraxess - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Polska jest członkiem ogólnoeuropejskiej inicjatywy EURAXESS, zrzeszającej obecnie 42 kraje,  oferującej bezpłatne informacje i wsparcie naukowcom oraz zatrudniającym ich instytucjom w zakresie mobilności i rozwoju kariery. EURAXESS to:

  • Europejski portal zawierający bazę ofert pracy i grantów, narzędzia rozwoju kariery i budowania współpracy naukowej;
  • Krajowe portale państw członkowskich EURAXESS informujące o kwestiach formalnych związanych z przyjazdem i życiem w danym kraju, krajowych grantach i programach finansujących badania oraz wydarzeniach związanych z rozwojem kariery i mobilnością.
  • 600 centrów EURAXESS oferujących zindywidualizowane wsparcie naukowcom i ich rodzinom w kwestiach związanych z przyjazdem, pobytem i pracą w danym kraju, organizującym różnego rodzaju wydarzenia dla naukowców przyjeżdzających z zagranicy. Udzielają również informacji instytucjom przyjmującym naukowców.
  • 9 punktów EURAXESS ulokowanych poza Europą wzmacniających współpracę naukową między Europą a światem oraz integrujących europejskich naukowców pracujących na innych kontynentach.

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej od 1 stycznia 2022 r pełni funkcję koordynatora EURAXESS i administruje polski portal EURAXESS.

Kontakt do polskiego EURAXESS:  www.euraxess.pl

e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. +48 223903527

 

Dla Naukowców

EURAXESS oferuje:

Aby w pełni korzystać z powyższych  możliwości wystarczy się zarejestrować podając swój adres e-mail.

 

Dla Instytucji

EURAXESS oferuje:

Aby w pełni korzystać z powyższych  możliwości wystarczy się zarejestrować

Udostępnij