Znamy listę laureatów programu POLONISTA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W czwartej edycji Programu POLONISTA o stypendium NAWA w ramach Programu mogli ubiegać się studenci polonistyk i studiów polonoznawczych wszystkich stopni z całego świata.

35 z nich otrzyma stypendia na pełne lub częściowe (semestralne i dwusemestralne) studia polonistyczne na wybranych uniwersytetach w Polsce. W tegorocznym naborze stypendia otrzymają studenci i doktoranci z Białorusi, Chin, Chorwacji, Serbii, Ukrainy, Uzbekistanu, Węgier, Włoch, Turcji.

Wśród stypendystów POLONISTY znaleźli się również naukowcy, którzy w ramach programu będą prowadzić projekty badawcze. Stypendia otrzymają naukowcy z Austrii, Białorusi, Holandii, Ukrainy i Włoch. W roku akademickim 2022/2023 stypendyści będą prowadzić badania o bardzo zróżnicowanej problematyce z zakresu m.in. językoznawstwa, glottodydaktyki, literatury polskiej, sztuki i historii.

Wyniki naboru: dla naukowców oraz dla studentów i doktorantów

Wszystkim Stypendystom, Studentom i Naukowcom, serdecznie gratulujemy i życzymy interesujących i owocnych studiów i badań w Polsce!

Udostępnij