Komunikat dotyczący zasad wypłacania świadczeń stypendialnych w okresie wakacyjnym dla osób będących stypendystami strony polskiej (z wyłączeniem uczestników Programu im. S. Banacha i Programu im. I. Łukasiewicza) - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że do stypendystów NAWA studiujących w Polsce w ramach umów międzynarodowych i współpracy bilateralnej stosuje się te same zasady wypłacania stypendium w okresie wakacyjnym, co w przypadku studentów w Programie stypendialnym dla Polonii. Oznacza to, że zgodnie z Zarządzeniem nr 10/2017 z dnia 29 grudnia 2017 roku Dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej stypendium jest wypłacane przez okres 10 miesięcy od dnia rozpoczęcia studiów lub rocznego kursu przygotowawczego do studiów w Polsce.

Wybór 10 miesiąca (tj. w okresie wakacyjnym lipiec – wrzesień 2018 roku) pozostawiamy zainteresowanym – oświadczenie w tej sprawie powinni składać w odpowiednich komórkach organizacyjnych uczelni. Nie ma konieczności przesyłania wniosków w/w osób do naszej Agencji.

Wyjątkiem są:

-  stypendyści z Japonii, którym przysługuje stypendium przez okres 12 miesięcy w roku akademickim, czyli przez cały okres wakacji;

-  osoby, które w skierowaniach miały określony okres wypłaty stypendiów uwzględniający lipiec, sierpień i wrzesień 2018 roku.

Warunkiem wypłaty świadczeń w okresie wakacyjnym jest przebywanie na terenie Rzeczypospolitej Polskiej.

Termin wypłaty stypendiów ulega skróceniu w momencie wcześniejszej obrony pracy  dyplomowej.

Udostępnij