7. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki już w ten weekend! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wielkimi krokami zbliża się święto nauki - Śląski Festiwal Nauki w Katowicach. 7. edycja wydarzenia odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i potrwa od 9 do 11 grudnia. Naszą reprezentację spotkacie przy stoisku NAWA, gdzie będziemy na Was czekać przez cały czas trwania Festiwalu.

Śląski Festiwal Nauki jak co roku proponuje setki ciekawych aktywności popularyzujących naukę. Tegoroczna edycja wydarzenia jest zresztą wyjątkowa, ponieważ 9 grudnia w Hali „Spodek” naukowo-artystyczne widowisko Katopolis otworzy obchody nadania Katowicom tytułu Europejskiego Miasta Nauki 2024 przez stowarzyszenie EuroScience.

W tym roku program i sama przestrzeń festiwalu budowane są w oparciu o sześć ścieżek tematycznych Europejskiego Miasta Nauki Katowice 2024: klimat i środowisko, zdrowie i jakość życia, przemysły przyszłości, innowacje społeczne, dziedzictwo przemysłowe i kulturowe, kreacja i krytyka. Ponadto realizowana będzie tematyka związana z siedemnastoma celami zrównoważonego rozwoju ONZ.

My również szykujemy mnóstwo atrakcji dla wszystkich małych i dużych naukowców. Nasze stoisko Odkrywcy i marzyciele - polscy naukowcy i naukowczynie będzie czynne w godzinach otwarcia Festiwalu:

▪️ 9 grudnia (sobota): godz. 10.00–18.00;
▪️ 10 grudnia (niedziela): godz. 10.00–18.00;
▪️ 11 grudnia (poniedziałek – dzień dla szkół): godz. 8.00–16.00.

Czynny udział w wydarzeniu weźmie również dyrektor NAWA, dr Dawid Kostecki, który między innymi będzie uczestniczył w spotkaniu pt. „Uniwersytety a przyszłość Europy” w sobotę o 13:55 na rynku idei – scenie kreacji i krytyki.

Więcej informacji i dokładny program wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie https://www.slaskifestiwalnauki.pl/

Do zobaczenia!

sfn clp 2023 v2

NAWA jest jednym z głównych partnerów instytucjonalnych festiwalu.

Udostępnij