Akredytacje NAWA na kursy języka polskiego przyznane - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Wnioskodawcy ubiegali się o akredytację Agencji na prowadzenie kursów języka polskiego zarówno dwusemestralnych, prowadzonych w ramach programu Kursy przygotowawcze NAWA, jak i kursów letnich (zdalnych i stacjonarnych), w ramach programu Letnie kursy NAWA. O otrzymanie akredytacji NAWA starało się osiemnaście ośrodków akademickich.

Podczas oceny wniosków zespół ekspercki brał pod uwagę m.in.: doświadczenie ośrodka w prowadzeniu kursów języka polskiego dla cudzoziemców, oceniał pod względem merytorycznym kadrę lektorską oraz skierowaną do prowadzenia przedmiotów kierunkowych, program kursu, potencjał techniczny i organizacyjny Wnioskodawcy. Dla zespołu oceniającego ważne były również proponowane przez Wnioskodawców działania mające na celu zapoznanie uczestników kursów z kulturą i historią Polski oraz służące integracji

Dzięki otrzymanej akredytacji NAWA uczelnie będą mogły ubiegać się o finansowanie kursów przygotowawczych realizowanych w latach akademickich 2023/2024-2025/2026 oraz kursów letnich realizowanych w latach 2024-2026.

Ośrodkom, które uzyskały akredytację NAWA – gratulujemy!

Lista ośrodków, które otrzymały akredytację NAWA, dostępna jest TUTAJ.

Udostępnij