DAAD oraz Research in Germany zapraszają do udziału w ankiecie na temat badań naukowych za granicą - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dlaczego doktoranci i naukowcy chcą prowadzić badania za granicą? Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej DAAD oraz Research in Germany przygotowały ankietę dotyczącą motywacji podejmowania działalności naukowej i akademickiej za granicą. Inicjatywa ma na celu nie tylko rozpoznać powody, dla których naukowcy decydują się na prowadzenie badań w zagranicznych ośrodkach, ale także przeanalizować charakter oraz źródła poszukiwanych w tym zakresie informacji. Jej wyniki pomogą uczelniom na całym świecie zrozumieć sytuację międzynarodowych naukowców i tym samym projektować skuteczne rozwiązania odpowiadające na potrzeby tej grupy.

Ankieta skierowana jest do następujących osób:

  • studentów studiów licencjackich lub magisterskich planujących karierę akademicką,
  • doktorantów,
  • naukowców na etapie postdoc.

Wypełnienie kwestionariusza zajmuje ok. 15 minut, jest on dostępny w trzech językach: angielskim, hiszpańskim oraz niemieckim. Drugim etapem badania będą wywiady pogłębione z wybranymi ankietowanymi. Wyniki zostaną opublikowane na początku 2019 roku.

Link do ankiety: https://survey.prognos.com/index.php/373859?lang=en

Zachęcamy do udziału!

Udostępnij