Drugie Polsko-Brytyjskie Forum Nauki z udziałem NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W Londynie odbyło się Drugie Polsko-Brytyjskie Forum Nauki. NAWA była reprezentowana na spotkaniu przez Dyrektora Łukasza Wojdygę. 

W siedzibie Ambasady RP w Londynie odbyło się Drugie Polsko-Brytyjskie Forum Nauki, spotkanie polskich i brytyjskich agencji działających w obszarze badań, innowacji, nauki oraz mobilności. NAWA była reprezentowana na spotkaniu przez Dyrektora Łukasza Wojdygę. W spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele Narodowego Centrum Nauki, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej oraz przedstawicieli brytyjskich agencji: British Council, Medical Research Council, Innovate UK, UK Research and Innovative, Universities UK International, British Academy, Royal Society. Spotkanie moderował dr Aleksander Dańda – Dyrektor Departamentu Nauki w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. 

Na spotkaniu rozmawiano miedzy innymi o tym w jaki sposób Wielka Brytania i Polska wspierają rozwój krajowych badań, innowacji i mobilności akademickiej, a także o możliwościach współpracy polskich i brytyjskich naukowców oraz instytucji szkolnictwa wyższego, i o przykładach dobrych praktyk współpracy Polski i Wielkiej Brytanii w tym obszarze. 

71084716 10215655515082050 4038876078519877632 o 1

fot. Ambasada RP w Londynie

Resized 20190919 150051 2503

Udostępnij