Działania Marii Skłodowskiej-Curie & Citizens (Horyzont Europa) - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Trwa nabór wniosków na konkurs MSCA and Citizens 2023 (HORIZON-MSCA-2023-CITIZENS-01-01) w ramach Działań Marii Skłodowskiej-Curie.

Wnioski projektowe można składać do 25 października 2023 r. do godz. 17:00 na portalu Komisji Europejskiej.

 

Celem działania MSCA & Citizens jest przybliżenie pracy naukowców i wyników ich badań ogółowi społeczeństwa niezwiązanemu na co dzień z nauką, ze szczególnym uwzględnieniem rodzin, uczniów i studentów. Działanie umożliwia organizację Europejskiej Nocy Naukowców tj. wydarzenia komunikacji i promocji badań naukowych, odbywającego się w państwach członkowskich UE i krajach stowarzyszonych z programem Horyzont Europa.

promocja i upowszechnianie doskonałych projektów badawczych realizowanych Europie i poza nią,

zwiększanie świadomość społeczeństwa na temat znaczenia i korzyści płynących z badań naukowych i innowacji oraz wskazanie ich wpływu wpływ na codzienne życie obywateli, zwiększenie zainteresowania młodych ludzi karierą naukową i badawczą.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie Komisji Europejskiej oraz Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.

Zapraszamy do składania wniosków!

Udostępnij