ESOF2024 pod patronatem NAWA - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Od 12 do 15 czerwca 2024 r. Katowice - tegoroczne Europejskie Miasto Nauki - będzie gościć zainteresowanych najpoważniejszymi wyzwaniami stojącymi dzisiaj przed nauką, człowiekiem i światem podczas ESOF2024 – międzynarodowej konferencji w formie otwartej debaty, która po raz pierwszy odbywa się w Polsce i w środkowej części Europy. NAWA objęła wydarzenie patronatem.

esof 2024

EuroScience Open Forum (ESOF) to organizowana co dwa lata w kolejnym Europejskim Mieście Nauki konferencja, skupiająca najwybitniejszych badaczy z Europy i całego świata, którzy przy aktywnym udziale społeczeństwa definiują i wytyczają kierunki, w jakich zmierzać powinna nauka. W debacie uczestniczą zarówno praktycy jak i teoretycy oraz przedstawiciele biznesu, gospodarki, mediów, politycy odpowiedzialni za podejmowanie kluczowych decyzji, a także mieszkańcy miasta, województwa, społecznicy i osoby ciekawe nauki, będącej na wyciągnięcie ręki.

- W tym roku Katowice są Europejskim Miastem Nauki. Wcześniej tytuł ten dzierżyły takie miasta jak Barcelona, Monachium, Manchester czy Kopenhaga. Jednym z przywilejów bycia Europejskim Miastem Nauki jest możliwość goszczenia EuroScience Open Forum, konferencji kluczowej dla rozwoju nauki na naszym kontynencie, na którą zjeżdżają przedstawiciele różnych środowisk naukowych z całej Europy – mówił Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Hasłem tegorocznej edycji konferencji jest: Życie zmienia naukę. Debata będzie się toczyła w sześciu głównych obszarach tematycznych: transformacja energetyczna, zrównoważone środowisko, tożsamość kulturowa i transformacje społeczne, przemiany w obrębie doskonałości naukowej, zdrowe społeczeństwo, transformacja cyfrowa. Przez trzy dni konferencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się liczne dyskusje, prelekcje, warsztaty i wystawy.

13 czerwca o godz. 14.45 w panelu "The future of European universities" weźmie udział p.o. dyrektor NAWA - dr Zofia Sawicka.

Pełny program ESOF 2024

ESOF2024 to efekt współpracy miasta Katowice, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – lidera Konsorcjum Akademickiego Katowice – Miasto Nauki 2024 oraz sześciu uczelni tworzących konsorcjum: Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, Akademii Wychowania Fizycznego im. J. Kukuczki w Katowicach, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, a także Europejskiego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Nauki i Technologii EuroScience, przy wsparciu ze strony Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej, samorządu Województwa Śląskiego i licznych partnerów i patronów wydarzenia.

Inicjatywa jest realizowana ze środków Unii Europejskiej.

Strona wydarzenia

Informacje podane za: Wydział Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice

 

EU Talent Fair 2024

Po raz drugi w historii konferencji EuroScience Open Forum organizowane są Europejskie Targi Talentów - targi pracy dla młodych naukowców i osób zainteresowanych podjęciem pracy badawczej. Skierowane są do licealistów, studentów, doktorantów i naukowców na początku kariery, którzy poszukują informacji o przyszłościowej ścieżce rozwoju w roli badacza. Będzie można usłyszeć o kompetencjach potrzebnych każdemu wchodzącemu na rynek pracy i ważnych aspektach współczesnej pracy, jakimi są przykładowo różnorodność czy digitalizacja. 

EU Talent Fair odbędzie się 13 czerwca w godzinach 9:00 - 17.00.

Więcej o targach można dowiedzieć się na stronie wydarzenia.

talentfair grafiki 800x450

 

Udostępnij