Finał konkursu Mój doktorat w 180 s Europy Środkowej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W środę 15 maja w Pałacu Kazimierzowskim na Uniwersytecie Warszawskim odbył się finał konkursu „Mój doktorat w 180 s” Europy Środkowej. NAWA była partnerem projektu i fundatorem nagrody publiczności. 

Udział w konkursie pozwala doktorantom z krajów uczestniczących (Polska, Czechy, Słowacja, Węgry i Austria) zaprezentować swoje badania w języku francuskim, w prostych słowach i przed zróżnicowaną publicznością. Każdy uczestnik miał dokładnie 3 minuty, aby przedstawić swój temat w jasny, zwięzły i przekonujący sposób, korzystając przy tym tylko z jednego slajdu. Do finału zostało zakwalifikowanych trzynastu uczestników, w tym aż siedem osób z Polski. Bardzo wysoki poziom wydarzenia oraz ciekawe wystąpienia sprawiły, że tym milej jest nam poinformować, iż wśród zwycięzców znalazło się trzech reprezentantów Polski:

  • I nagroda trafiła do Aleksandry Dobosz z Instytutu Metalurgii i Inżynierii Materiałowej PAN,
  • II nagrodę otrzymała Clary van Hoey z Uniwersytetu Wiedeńskiego,
  • III nagroda przypadła Annie Rucińskiej z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nagrodę Publiczności będącą jednocześnie nagrodą Dyrektora NAWA otrzymała Alicja Chwieduk z Uniwersytetu Adama Mickiewicza za prezentację swojego doktoratu o tytule: Un provocateur utile? La réception de l’œuvre de Michel Houellebecq en France et en Pologne (Użyteczny prowokator? Odbiór dzieła Michela Houllebecq’a we Francji i w Polsce). Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Instytutu Francuskiego

 

IMG 20190515 171419

 

IMG 3167 2

 

IMG 3177 2

 

SAM 3918

 

Udostępnij