Grażyna Żebrowska nową Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

Dr Grażyna Żebrowska została powołana 8 maja 2020 r. na stanowisko dyrektora Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. 

– Wyzwaniom współczesności, takim jak obecna pandemia, zmiany klimatu, czy też budowanie gospodarki opartej na wiedzy nie da się sprostać bez międzynarodowej współpracy. Wspierając tę współpracę NAWA jest i będzie instytucją odgrywającą kluczową rolę w budowaniu potencjału intelektualnego Polski – podkreśla nowa dyrektor NAWA, Grażyna Żebrowska. – NAWA będzie również instytucją współtworzącą wizerunek Polski jako kraju otwartego, w którym można z powodzeniem tworzyć naukę i technologię na najwyższym światowym poziomie – dodaje Grażyna Żebrowska.

Dr Grażyna Żebrowska od 2019 r. sprawowała funkcję dyrektora Departamentu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W latach 2003-2019 pracowała jako doradca ds. nauki, technologii i szkolnictwa wyższego w Ambasadzie Rzeczypospolitej Polskiej w Waszyngtonie, USA. Do jej obowiązków należało inicjowanie i ułatwianie współpracy między polskimi i amerykańskimi instytucjami naukowymi i akademickimi. Była również zaangażowana w promowanie polskich uczelni wyższych i jednostek naukowych w Stanach Zjednoczonych.

Nowa dyrektor Agencji z wykształcenia jest fizykiem. Uzyskała doktorat z zastosowań nauk fizycznych w medycynie na Uniwersytecie Rennes 1 we Francji i na Uniwersytecie Gdańskim.

 

GZ

Wystąpienie dr Grażyny Żebrowskiej podczas konferencji z okazji dwulecia NAWA w listopadzie 2019 r. (Zdjęcie: Archiwum NAWA)

 

Udostępnij