I Gala Inauguracyjna Programu im. Iwanowskiej - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W środę 26 czerwca odbyła się I Gala Inauguracyjna Programu im. Iwanowskiej. Celem Programu im. Iwanowskiej jest zwiększenie mobilności międzynarodowej doktorantów poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w zagranicznych ośrodkach na całym świecie. Wyjazdy trwające od 6 do 12 miesięcy przewidują pobyt w uznanych ośrodkach naukowych oraz realizację projektów badawczych wspólnie z wybitnymi naukowcami z zagranicy.

W murach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego spotkaliśmy się ze stypendystami pierwszego rocznika naszego programu mobilnościowego skierowanego do doktorantów polskich uczelni. Podczas wydarzenia Agnieszka Stefaniak-Hrycko, Zastępca Dyrektora NAWA, życzyła zdobywcom stypendium odwagi w realizowaniu ich naukowych pomysłów. Z kolei przedstawiciel zespołu oceniającego prof. dr hab. Jakub Fichna radził laureatom Programu, aby na zagranicznym stypendium zbierali jak najwięcej doświadczeń, nawiązywali współpracę, a to czego się nauczą przywieźli ze sobą do Polski i wykorzystywali w pracy na uczelniach i w instytutach w kraju.

W I edycji Programu im. Iwanowskiej stypendia przyznano 69 najlepszym wnioskodawcom. Spośród wyłonionych do finansowania wniosków największa grupa to projekty z zakresu nauk przyrodniczych (35), nauk inżynieryjnych i technicznych (13) oraz społecznych (8). Z nauk medycznych do finansowania wyłoniono 7 wniosków, z nauk humanistycznych 4 wnioski, a z nauk rolniczych 2 wnioski. Cieszące się największą popularnością kierunki wyjazdów to Niemcy (10), Stany Zjednoczone (8), Francja (6), Australia i Hiszpania (po 5), Dania, Wielka Brytania i Włochy (po 4). Co cieszy wśród laureatów są aż 44 kobiety, co stanowi 63,76 % zwycięskiej grupy.

Wyjazd w ramach Programu będzie stanowił szansę rozwoju dla młodych naukowców dając im możliwość zdobycia wartościowych doświadczeń i pozyskania materiału do przygotowywanych rozpraw doktorskich w renomowanych zagranicznych ośrodkach naukowo-badawczych.

Pełna relacja fotograficzna z I Gali Programu im. Iwanowskiej już niebawem będzie dostępna na naszym profilu Flickr.

 

WL101697

 

WL101920

 

WL101960

 

WL102177

 

WL102403

 

WL102860

 

WL102567

Udostępnij