Inauguracja Programu im. Banacha - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

30 listopada NAWA miała przyjemność gościć stypendystów Programu im. Banacha na dorocznej inauguracji Programu. Wydarzenie zostało zorganizowane w inspirujacych wnętrzach Centrum Nauki Kopernik, gdzie stypendystów powitał Dyrektor NAWA Łukasz Wojdyga oraz Podsekretarz stanu ds. dyplomacji ekonomicznej, współpracy rozwojowej, polityki azjatyckiej, polityki afrykańskiej i bliskowschodniej - Maciej Lang.

W trakcie całodniowego wydarzenia uczestnicy mieli okazję m.in. wysłuchać wykładu inauguracyjnego, który przygotowała dla nich specjalnie dr Monika Aksamit-Koperska. Pani Doktor opowiedziała świeżo upieczonym studentom o tym dlaczego warto robić karierę naukową w Polsce nawiązując do historii doświadczonych polskich naukowców, kondycji polskich laboratoriów oraz możliwości grantowych dających sposobność do rozwoju osobistego. Wszyscy uczestnicy zostali ujęci na filmie promocyjnym kręconym w trakcie imprezy. Ponadto w programie czekał na stypendystów seans multimedialny w Planetarium, rozmowy z absolwentami ze starszych lat oraz wspólny podwieczorek. Inauguracja była doskonałym momentem do zapoznania się z Polską, Warszawą i doświadczeniami innych. Mamy nadzieję, że takie doświadczenie ułatwi stypendystom Programu im. Banacha śmiało budować swoją przyszłość akademicką w rodzimym kraju Stefana Banacha.  

Stypendyści programu im. S. Banacha II stopnia to absolwenci studiów I stopnia, którym są oferowane stypendia na studia II stopnia w obszarze nauk ścisłych, przyrodniczych, technicznych, rolniczych leśnych i weterynaryjnych w Polsce. W roku akademickim 2018/19 w ramach Programu gościmy w Polsce 61 stypendystów: w tym z Ukrainy (55), Białorusi (5) oraz Mołdawii (1). W październiku studia rozpoczęło 28 stypendystów Programu, a kolejne 33 osoby dołączą do kolegów i koleżanek od semestru letniego tj. lutego 2019 r. Takie proporcje związane są przede wszystkim z wyborem kierunków przez stypendystów, których studia II stopnia rozpoczynają się na kierunkach technicznych i ścisłych od przyszłego semestru. Najczęściej wybierane kierunki naszych stypendystów to architektura, automatyka i robotyka, fizyka, informatyka, biologia oraz biotechnologia.

 

IMG 4007

 

IMG 3866

 

IMG 3872

 

IMG 4029

 

IMG 3984

 IMG 3903

 

IMG 4001

 

IMG 3894

Udostępnij