Intellectual Property and New Technologies - nowe studia na Uniwersytecie Jagiellońskim - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W roku akademickim 2018/2019 Uniwersytet Jagielloński wraz ze Światową Organizacją Własności Intelektualnej (WIPO Academy) oraz Urzędem Patentowym RP wprowadza do oferty edukacyjnej unikalne studia magisterskie II stopnia w języku angielskim „Intellectual Property and New Technologies”. Jednostką organizacyjną ze strony UJ jest Wydział Prawa i Administracji UJ, od wielu lat zajmujący czołowe miejsce w rankingach krajowych i zagranicznych. Jest to drugi w Europie i siódmy na świecie tego typu program organizowany pod patronatem WIPO Academy. Tym samym Polska dołącza do niewielu krajów w których realizowane są prestiżowe programy z WIPO – największą na świecie organizacją zajmująca się własnością intelektualną.

Nowy kierunek studiów stanowi unikalną ofertę edukacyjną na poziomie studiów magisterskich dla osób zainteresowanych specjalizacją w dynamicznie rozwijającej się dziedzinie prawa własności intelektualnej w kontekście szeroko rozumianych nowych technologii. Pozwala na zdobycie wszechstronnej wiedzy i uzyskanie odpowiedzi na praktyczne pytania związane m.in.: z naruszeniem praw własności intelektualnej w Internecie, ochroną patentową w obszarze nowych technologii, treściami cyfrowymi, ochroną prywatności i danych osobowych w środowisku on-line z perspektywy krajowej, unijnej i międzynarodowej.

Studia wykorzystują nowoczesną metodę kształcenia na odległość i są oferowane w atrakcyjnej 3-semestralnej formule odpowiadającą kolejnym, następującym etapom:

  • zdobycie wiedzy ogólnej z zakresu prawa własności intelektualnej w ramach I semestru realizowanego w formie e-learningu,
  • uzyskanie specjalistycznych wiadomości w ramach warsztatów i konserwatoriów w trakcie drugiego semestru,
  • prowadzenie własnych badań pod nadzorem opiekuna naukowego oraz zdobycie praktycznych umiejętności w ramach praktyk w trakcie trzeciego semestru studiów.

Program „Intellectual Property and New Technologies” realizowany jest w całości w języku angielskim, co stanowiąc dodatkowy atut studiów, podnosi kompetencje absolwentów oraz przygotowuje ich do pracy na arenie międzynarodowej.

Program oferuje ogólne i specjalistyczne kursy prowadzone przez wykładowców z Wydziału Prawa i Administracji UJ oraz wiodących ośrodków naukowych z zagranicy specjalizujących się w prawie własności intelektualnej oraz ekspertów WIPO oraz praktyków z branży nowych technologii

Więcej informacji o studiach na stronie internetowej:

http://www.wpia.uj.edu.pl/ip

https://welc.wipo.int/acc/index.jsf

Szczegółowy  dotyczące programu są zawarte także w informatorze o studiach.

Dodatkowych informacji udziela koordynator studiów pod adresem:

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Grafika NAWA cala

Udostępnij