Już wkrótce widzimy się w Australii! - NAWA

Używamy plików cookies, aby pomóc w personalizacji treści, dostosowywać i analizować reklamy oraz zapewnić bezpieczne korzystanie ze strony. Kontynuując, wyrażasz zgodę na gromadzenie przez nas informacji. Szczegóły znajdziesz w zakładce: Polityka prywatności.

W najbliższy wtorek zaczynamy spotkania w Australii. Zapraszamy do zapoznania się z naszym planem spotkań w ramach targów i konferencji APAIE w Perth oraz dodatkowego programu wschodniego, w którym między innymi Edu&Science Meetings. 

 

APAIE - Asia-Pacific Association for International Education

 

grafika apaie

 

4 marca w w Perth Convention and Exhibition Centre (PCEC) rozpoczyna się coroczna konferencja APAIE (organizacji promującej międzynarodowe szkolnictwo wyższe w regionie Azji i Pacyfiku), na której zgromadzą się przedstawiciele środowiska akademickiego z całego świata. Konferencji towarzyszą międzynarodowe targi edukacyjne oraz specjalistyczne sesje warsztatowe.

Więcej na temat tej edycji: https://www.apaieconference.net/

 

Polskie uczelnie, które będą z nami w Perth to (kolejność alfabetyczna):

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte

Gdański Uniwersytet Medyczny

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Uniwersytet Jagielloński

Uniwersytet Łódzki

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Uniwersytet WSB Merito w Poznaniu

Wszechnica Polska Akademia Nauk Stosowanych w Warszawie

 

Na targach nie zabraknie również polskiego stoiska pod banderą kampanii Ready, Study, Go! Poland i Research in Poland, które będzie można znaleźć pod numerem U31. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na 5 marca o godz. 13:45 z udziałem podsekretarza Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego prof. Andrzeja Szeptyckiego oraz Konsula RP w Canberze Marcina Kawałowskiego, w wydarzeniu udział weźmie także konsul Honorowy RP w Perth Paul Bitdorf. Na otwarciu stoiska pojawią się także przedstawiciele wszystkich polskich uczelni biorących udział w APAIE oraz partnerzy z innych stoisk.

Przedstawiciele polskich uczelni będą mieć dyżury na polskim stoisku, w trakcie których zaprezentują swoją ofertę. Możliwości programowe przedstawi również NAWA. W trakcie sesji posterowej w środę, będzie można z kolei obejrzeć poster Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu i zadać pytania dotyczące poruszonej na nim problematyki. 

7 marca po targach spotkamy się z lokalną Polonią – w spotkaniu wezmą udział także uczelnie.

Wschodnie wybrzeże

 

NAWA post template 23

 

Od 11 marca będziemy realizować program na wschodnim wybrzeżu, gdzie będą nam towarzyszyć następujące uczelnie: Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie, Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte, Gdański Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i Uniwersytet Jagielloński.

Pierwsze spotkanie na wschodnim wybrzeżu odbędzie się w Canberze, w siedzibie Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej. Wezmą w nim udział przedstawiciele lokalnych uniwersytetów a także Polonia naukowa i biznesowa.

12 marca będziemy już w Melbourne i spotkamy się na Monash University, a 13 marca na University of Melbourne - uniwersytetach, które są w czołówce najbardziej umiędzynarodowionych uczelni na świecie. Na każdym ze spotkań uczelnia goszcząca, NAWA oraz polskie uniwersytety będą prezentować swoją ofertę pod kątem wspólnych projektów, współpracy badawczej oraz wymiany studenckiej. Delegacja weźmie też udział w campus tour.

Wszystkie spotkania na wschodnim wybrzeżu są realizowane w ścisłej współpracy i z udziałem Ambasady RP w Canberze. 

 

NAWA w Australii

Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej zaistniała już na mapie Australii i jest tu czym się pochwalić. Polscy naukowcy nierzadko korzystają z możliwości wyjazdu do Australii w ramach programu Bekker NAWA - jest ich już ponad 30. Jeden z laureatów programu Polskie Powroty NAWA przyjechał do Polski z Australii. Stąd pochodzi także kilku stypendystów programu Ulam NAWA i jeden beneficjent programu Profesura NAWA.

Wymiana stypendialna z Australią była także realizowana w ramach naszych programów dla instytucji: PROM i SPINAKER. Polskie uczelnie współpracują też z Australią w ramach Partnerstw Strategicznych NAWA. Jeśli chodzi o programy dla studentów – ten temat jest konieczny do poszerzenia.

Mamy nadzieję, że będzie to owocna delegacja. Trzymajcie kciuki i do zobaczenia!

 

Udostępnij